Adrese tā pati vecā: Engures iela 5A

 

Vai būs jauna klope?

„Jūrmalas Ziņas” jau vairākkārt ir rakstījušas par māju apsaimniekošanas semināriem, ko organizē domes deputāta kandidāts, ar kuru šauru sabiedrības loku iepazīstināja liela apsaimniekotāja valdes priekšsēdētājs Trubko kungs.

 

Lai gan semināri netika apmeklēti īpaši aktīvi, organizatori bija gana daiļrunīgi, lai pierādītu, ka kopdzīve ar jauno mājas pārvaldnieku iedzīvotājiem būs pārāka par iepriekšējo „laulību” , un pie viena pamētātos ar to, kas sakrājas dažās vecas mājas caurulēs.

Noslēpumainā anketēšana

Tātad Igors Trubko pierunāja dzīvokļu īpašniekus jautājumus par savstarpējām attiecībām risināt, izmantojot anketēšanu. Balsošana pat šaurā lokā, ja māja adrese ir Engures iela 5 un pasākumā piedalās Kromanes kundze, kas ir iedomājusies sevi esam par augstāko patiesības instanci mājas apsaimniekošanas jautājumos, vienmēr beidzas ar lamāšanos un attiecību noskaidrošanu. Jūrmalas policija ir uzlikusi sodu Kromanei par to, viņa ir nodarījusi miesas bojājumus kaimiņienei Larisai Ļesinai. Lēmums tika pārsūdzēts un nonāca tiesā, kur var notikt trešais bokseru cīņas raunds, kurā parasti uzvar Kromane – varbūt tāpēc, ka ir jaunāka.

Tā ir bijis līdz šim, līdz šī ringa tiesneša lomā iejutās policija.

Otro cīņas raundu kaimiņi gaida visai drīz, jo anketēšana notiek noslēpumainības gaisotnē un šādas balsošanas iznākums bieži tiek apstrīdēts. Viena daļa iedzīvotāju apgalvo, ka neko nav parakstījuši, otra daļa – ka paraksts ir viltots, savukārt trešā – paziņo, ka viņi vispār ir vasarnieki.

Kā noņemt laulības lāstu

Haoss un juceklis, zinātniski runājot, entropija – palielinās arī tāpēc, ka līdz „Jūrmalas namsaimniekam” nonākušie balsošanas protokoli atduras pret viedokli, ka – lai noņemtu „laulības” lāstu no iedzīvotājiem, nepieciešams kvalificēts vairākums. Par šo mājas apsaimniekotāja iedomu jau rakstījām un pievienojām foto ar likuma tekstu, kur skaidri norādīts, ka jāsavāc vairāk nekā 50 procenti balsu.

Bet kāda tad šobrīd ir situācija? Vienā mājā pensionāri gaida fizisku izrēķināšanos, viņu pa pagalmu klaiņojošo kaķu nāvi un kāpņu telpā augošo puķu iznīkšanu. Otrā – cilvēki neizpratnē lasa dokumentus, ka ar „Jūrmalas namsaimnieka” darbu neapmierināto sanācis pārāk maz, lai sarautu slikto un apnikušo attiecību saites.

Kur ir patiesība, brāl?

Mūsu kaimiņi Kaļiņingradā jau sen dzīvo atjaunotās mājās. Tagad visā pilsētā aktīvi tiek renovētas padomju laika ēkas. Tā ir tā pati „cita pieredze”, ko būtu vērts pārņemt Jūrmalai.

Mēs jau vairākkārt esam norādījuši, ka laime nav vecā vai jaunā apsaimniekotājā. Mājas tik sliktā stāvoklī nonāca laikā, kad tās piederēja valstij. Tieši māju privatizācija, kas faktiski pārlika remontu smagumu uz iedzīvotājiem, kuru maciņi jau tā bija padarīti plāni bezdarba, zemo algu un pensiju dēļ, noveda pie šodien redzamās postažas. Nomainot siltummezglu detaļas un iedzenot iedzīvotājus parādos, domes uzņēmums toreiz neko neizdarīja, lai nomainītu caurules. Rezultātā ir rūsains ūdens, siltummaiņi ātri aizsērē, izšķērdējot dārgo siltumu.

Tikai vietvara var palīdzēt dzīvokļu īpašniekiem. Tikai pašvaldība spēj līdzfinansēt šīs milzīgās izmaksas. Jumti, kas cauri kā sieti, drīz vairs nespēs iedzīvotājus pasargāt no lietus un sniega. Bet jumta remonts izmaksā vidēji 20 000 eiro.

Mūsu kaimiņpilsētā Rīgā lietas notiek pavisam citādi: burtiski pēc mūsu pirmās publikācijas par šo tematu Rīgas dome paziņoja, ka izstrādā lēmumprojektu remontdarbu finansēšanai kopā ar iedzīvotājiem.

Arī mūsu pilsētas vara jāpiespiež darīt tāpat. Citādi Jūrmalas jaunceltnes pēc piecpadsmit gadiem sāks atgādināt Černobiļu.

Jegors Koļcovs

Atbildēt