Aizsācies labdarības projekts «ROBOTIKA Latvijas internātskolās»

Lielbritānijas latviešu pasākumu organizēšanas biedrība un labdarības organizācija «Bērzes Strazdi» informē par jauna labdarības projekta – interešu izglītības «Robotika» nodrošināšanu Latvijas internātskolās sākumu.

Latvijā inženierzinātņu jomu ekonomikas un izglītības eksperti pasludinājuši par prioritāti, kura jāattīsta un kurai jāpiesaista skolēnu interese. Robotikas kā interešu pulciņu darbība pakāpeniski attīstās, bet visbiežāk tie ir par samaksu, ko daudzas ģimenes nevar atļauties, nerunājot par audzēkņiem internātskolās.

«Labdarības biedrība aktīvi koncentrējas uz palīdzību internātskolām, jo, mūsuprāt, tieši tās šobrīd saskaras ar nepamatotām grūtībām, nodrošinot skolu mācību procesa materiāli tehnisko bāzi. Ar mērķi radīt ilgtermiņa pievienoto vērtību, uzlabot un attīstīt Latvijas internātskolu audzēkņu izglītības procesu, radās doma par jaunu biedrības labdarības virzienu. Ar robotikas pulciņu ieviešanu šajās skolās veicināsim arī internātskolu bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, kas ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm pasaulē. Tādā veidā piesaistot skolēnu interesi programmēšanai, inženierzinātnēm, elektronikai, uzlabosim viņu izglītības kvalitāti un, iespējams, arī konkurētspēju nākotnē. Ilgtermiņa vīzija ir izstrādāt šo apmācības metodi “derīgu” visām Latvijas skolām, lai bērniem pabeidzot pamatskolu jau būtu pamatzināšanas robotikā», saka labdarības biedrības «Bērzes Strazdi» vadītājs Toms Zeltiņš.

Divus gadus ilgā projekta ietvaros jau no marta ir uzsākta internātpamatskolu (Upītes, Vaiņodes, Kandavas, Dzelzavas, Drabešu, Iecavas un Jūrmalas pilsētas) pasniedzēju apmācība, pēc kuras sekos skolu aprīkošana un robotikas pulciņu aizsākšana izglītības iestādēs, bet projektu noslēgs starpskolu sacensību pasākums. «Robotika Latvijas internātskolās» projekta sadarbības partneri ir «Robotu Skola», sadzīves robotu ražotājs «iRobot» un ielas sporta un kultūras kustība «Ghetto Games».

Sabiedriskā labuma organizācijas Bērzes Strazdi mērķis ir divu gadu laikā izveidot pirmās «Ghetto Robotics» sacensības, kurās piedalīsies tieši robotikas audzēkņi no internātskolām, lai sacenstos savās robotu dizaina un programmēšanas prasmēs.

«Bērzes Strazdi» savos labdarības projektos vienmēr ir likuši uzsvaru uz sociālās nevienlīdzības mazināšanu bērnu un jauniešu vidū vispārizglītojošās izglītības iestādēs Latvijā. Kopīgiem spēkiem ar Lielbritānijā dzīvojošajiem tautiešiem un savos organizētajos izklaides pasākumos biedrība jau vairākus gadus vāc līdzekļus mazturīgo izglītības iestāžu un internātskolu Latvijas lauku novados atbalstam.

Atbildēt