Aiztur jauniešu bandu par 24 zādzībām Jūrmalā un Rīgā

Valsts policija (VP) aizturējusi jauniešu bandu aizdomās par 24 zādzībām Rīgā un Jūrmalā, aģentūru LETA informēja VP. Šā gada janvārī un februārī Jūrmalā tika izdarīta virkne zādzību – izsitot vai uzlaužot ieejas durvju stiklu, pa naktīm tika apzagti vairāki veikali. Automašīnām tika nozagtas numurzīmes un izdarītas zādzības no degvielas uzpildes stacijām.

Izmeklēšanas laikā Jūrmalas iecirkņa policisti noskaidroja četru jauniešu iespējamu saistību ar šiem noziegumiem. Pašreizējā informācija liecina, ka šie jaunieši, no kuriem viens ir nepilngadīgs, darbojušies kā organizēta grupa.

Policisti ir ieguvuši pierādījumus, ka puiši Jūrmalā ir izdarījuši vismaz astoņas zādzības no degvielas uzpildes stacijām, septiņas zādzības no veikaliem un piecas automašīnu numurzīmju zādzības. Tāpat šī personu grupa tiek turēta aizdomās par vismaz četrām degvielas uzpildes staciju apzagšanas epizodēm Rīgā.

Jaunieši, izmantojot nozagtās automašīnu numurzīmes, braukuši uz degvielas uzpildes stacijām, kur zaguši degvielu. Savukārt no veikaliem zagti tabakas izstrādājumi un alkohols.

Veicot meklēšanas pasākumus, pēdējo pāris nedēļu laikā Jūrmalas iecirkņa policisti ir aizturējuši visus aizdomās turētos jauniešus. Viņu vidū ir trīs 1995. gadā dzimuši puiši un viens 2000. gadā dzimis puisis. Divi no viņiem jau iepriekš ir sodīti par mantiskiem noziegumiem.

Saistībā ar notikušo sākti vairāki kriminālprocesi.

Diviem no aizdomās turētajiem ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt pārējiem – ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Atbildēt