AS “Sadales tīkls” Jūrmalā atjauno elektrotīklu

Lai Jūrmalā nodrošinātu nepārtrauktu, drošu un kvalitatīvu elektroenerģijas piegādi, AS “Sadales tīkls” pilsētas teritorijā pakāpeniski atjauno gan zemsprieguma, gan vidējā sprieguma elektrotīklu, kas nodrošina elektroapgādi līdz pat vairākiem tūkstošiem klientu.

 

Šogad Jūrmalā AS “Sadales tīkls” atjaunos vidējā sprieguma elektrolīnijas 5,4 km garumā, zemsprieguma 0,4kV (kilovoltu) gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēs par kabeļu līnijām 31 km garumā un izbūvēs jaunu transformatoru apakšstaciju, Jūrmalas elektrotīkla atjaunošanā ieguldot 1,6 miljonus eiro.

 

Elektrotīkls kā jebkura inženiertehniska iekārta ir nepārtraukti jāuztur, jāpārbauda, noteiktā apjomā savlaicīgi jāatjauno, kā arī tajā jāievieš modernas un ilgtspējīgas iekārtas un tehnoloģijas. Lai to nodrošinātu, AS “Sadales tīkls” rūpīgi izvērtē elektrotīkla stāvokli, klientu apdzīvotības blīvumu un elektroenerģijas patēriņa apjomu.

 

Viens no vidējā sprieguma elektrotīkla rekonstrukcijas projektiem tiks realizēts pie autoceļa A10 “Rīga-Jūrmala”. Šī projekta ietvaros no apakšstacijas “Priedaine” līdz Egļuciemam, šķērsojot autoceļu A10 “Rīga-Jūrmala”, paredzēts veikt vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīnijas pārbūvi par kabeļu līniju 1,3 km garumā. Papildus tiks veikta jaunas zemsprieguma kabeļu līnijas 0,3 km garumā un transformatoru apakšstacijas izbūve.

 

Vidējā sprieguma elektrotīkls šogad tiks atjaunots arī Pumpuros Strēlnieku prospektā, kur AS “Sadales tīkls” veiks jaunas vidējā sprieguma 10kV kabeļu līnijas izbūvi 2 km garumā, savukārt Kauguros Skolas ielā, vidējā sprieguma 20kV kabeļu līnijas posms tiks atjaunots 0,3 km garumā. Lai uzlabotu elektroapgādes drošumu un kvalitāti klientiem Buļļuciemā, teritorijā no 33.līnijas līdz Lašu ielai AS “Sadales tīkls” veiks jaunas vidējā sprieguma 10kV kabeļu līnijas izbūvi 1,9 km garumā.

 

Pilsētas teritorijā šogad tiek veikta arī apjomīga zemsprieguma 0,4kV elektrolīniju pārbūve. Elektrotīkla rekonstrukcija norisinās vai vēl tiks uzsākta:

 

Slokā – Pļaviņu, Artilērijas, Dzirksteles, Jēkabpils, Daugavpils, Kārsas, Valkas, Kuteru, Leona Paegles, Hercoga Jēkaba ielā;

Priedainē – Mangaļu, Skultes ielā;

Druvciemā – Slokas ielā;

Dubultos – Kļavu ielā;

Dzintaros – Brīvības prospektā;

Asaros – Kārklu, Medņu, Olgas ielā;

Lielupē – Vidus prospektā;

Vaivaros – Caunu, Skautu, Cīruļu, Gulbju ielā;

Kauguros – Ķiršu, Vēžu, Kapteiņa Zolta ielā;

Pumpuros – Peldu ielā, Mellužu prospektā, Kronvalda, Pulkveža Brieža ielā.

 

Lai uzlabotu elektroapgādes drošumu un kvalitāti vairākiem tūkstošiem klientu Ķemeros, šogad AS “Sadales tīkls” uzsāka apakšstacijas „Ķemeri” rekonstrukciju. Rekonstrukcijas darbu laikā AS “Sadales tīkls” veiks jaunas sadales ēkas izbūvi, uzstādīs jaunas 10kV  un 20kV elektroiekārtas un slēgiekārtas. Kopējās AS “Sadales tīkls” investīcijas “Ķemeri” apakšstacijas rekonstrukcijā būs 664 tūkst. eiro.

 

AS „Sadales tīkls” aicina klientus ar sapratni izturēties pret elektrotīkla remontu, uzturēšanas vai atjaunošanas darbiem, jo tikai tā AS „Sadales tīkls” var nodrošināt saviem klientiem drošu un nepārtrauktu elektroapgādi ilgtermiņā. Veikto darbu vieta tiks sakārtota pēc pilnīgas darbu pabeigšanas un gadījumos, ja ir radušās neskaidrības, pārpratumi vai konstatētas kādas nepilnības veiktajos darbos, svarīgi par to informēt AS “Sadales tīkls”, sūtot informāciju uz e-pastu st@sadalestikls.lv vai zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 8403.

Atbildēt