Domes vadības kārtējā krimināllieta: šoreiz par mahinācijām “Siltumā”

Izmantojot iespēju publicēt savus rakstus Jūrmalas Ziņās, es jau divas reizes esmu aprakstījis zagšanu, kas notiek siltumtīklos, šajā lietā aktīvi iesaistoties domes priekšniekiem. Atsaucoties uz faktu, ka nevēlos samierināties ar jūrmalnieku, viņu vidū – arī manis paša, apzagšanu, vērsos Rīgas reģiona policijā ar lūgumu ierosināt kriminālprocesu.

Tā, pilsētas tēvu darbībā saskatot korupcijas pazīmes, materiālus pārsūtīja birojam, kas to apkaro un novērš. Truksnis ar savu pašaizliedzīgo zaglēnu kolektīvu nopelnīja kārtējo krimināllietu. Pagaidām trešo, bet par ceturto pastāstīsim vēlāk.

Kā notika mūsu aplaupīšana

Ikviens, kurš lasa šīs rindas, izjūt līdzekļu trūkumu, saņem mazu pensiju vai ir bezdarbnieks. Pat domes atmestie 50 eiro neglābj situāciju un neuzlabo garastāvokli. Esam novesti pašā bezdibeņa malā. Un šajā gandrīz bezizejas situācijā cilvēki, kam būtu jārūpējas par mums, iebāza roku – šajā gadījumā – KATRA JŪRMALNIEKA KABATĀ un no turienes izvilka aptuveni simt tūkstošus eiro, lai paši varētu priecāties un izklaidēties kādus sešus mēnešus. Pēc pusgada viņi nolēma atkārtot šo joku, tomēr mēs un instances tam patraucējām. Un pirms tam brīdinājām taču!

Melīgā iepirkuma mehānisms

Izdomāt ko tādu visas cilvēces acu priekšā patiešām var tikai ļautiņš, kas hroniski kaut ko pārmērīgi lieto, vai bandīts, kas pilnīgi pazaudējis kaunu. Jums, cienījamo lasītāj, jāizvēlas, kā pēc tāda gājiena godāt cilvēku, kura seja izlīmēta pa visu pilsētu.

Tātad atceramies: lai no privātām kompānijām iegādātos labumus pilsētas vajadzībām, likumdevēji ir izdomājuši iepirkuma mehānismu ar ĻOTI stingru likuma ietvaru, kuru pārkāpt neļauj vairākas tiesībsargāšanas un administratīvās iestādes. Šajā gadījumā runa ir par kurināmā iepirkumu Siltuma vajadzībām uz pusgadu. Kurināts tiek ar šķeldu, bet Truksnis un Siltuma direktors Vītoliņš ar zāģi pie klučiem nestāv un skaidas nevāc. Lai gan viss uz to iet. Tātad jāiepērk no privātajiem uzņēmējiem, jo cena ir ne pa jokam – uz pusmiljonu.

Un tika izsludināts dižens, godīgs un atklāts konkurss. Un vēsti par to izplatīja elektroni pa visu pasauli balto, lai ikviens uzņēmējs savu skaidiņu varētu piedāvāt. Bet Siltums izsludināja stingru pieeju: ja esi sīks un līdzekļu apgrozījums tev mazāks par pusmiljonu – nespēsi tu šo darbu veikt: kamēr pusgadu kokus gāzīsi, varbūt tev pēkšņi nebūs naudas, ko par elektrību maksāt, – un bankrotēsi. Tā sakot – nopietni izturējās pret iepirkuma dalībniekiem.

Tomēr – vai nu aizmirsa, ko bija visai pasaulei vēstījuši, vai atkatiņš kaut kur izgaismojās kā simt tūkstoš eiro (pēc maniem pieticīgajiem aprēķiniem), bet kaut kas bija atgadījies… un dalībnieki vienkārši tika apzvanīti, pierakstot viņu piedāvājumu uz papīra, ko nodēvēja par protokolu.

Šķeldu piedāvāt gribētāju bija seši. Tikai viena bēda – divi protokolā norādītie pretendenti dabā neeksistēja. Mēs pārbaudījām un neatradām. Acīmredzot – KNAB arī ne. Aiz strīpas palikušie piedāvāja ievērojami zemāku cenu nekā uzvarējusī firma Pata. Apzvanot vēl pusduci firmu, kas nodarbojas ar šķeldas piegādi, dzirdējām, ka cenas ir par TREŠDAĻU ZEMĀKAS, nekā piedāvā uzvarētāji.

Nav iespējams noticēt, ka viņu šķelda būtu sausāka un, piemēram, degtu labāk. Pasūtītāja, t.i., Siltuma, specifikācijā šādas īpašas iezīmes netika norādītas.

Bet par šo iepirkumu maksājam MĒS, nevis kāds cits! Es ceru, tagad jūs saprotat, kāpēc aug tarifi?

Vai tas kādreiz beigsies?

Vēl pirms pāris mēnešiem šie puiši pat netaisījās apstāties. Bailes, tāpat kā kaunu viņi ir pazaudējuši jau sen. Visu Jūrmalu par mums nozagtu naudu izlikuši ar milzīgiem reklāmas plakātiem par kultūras un sporta notikumiem mūsu pilsētā. Pēc dažām dienām pēc šiem velomaratona un koncertu varoņiem uz stendiem parādīsies Trukšņa retušētā seja ar melīgiem paziņojumiem par atbalstu, ko viņam sniedz pilsētas iedzīvotāji. Ja pilsoņi kādu laiku nespēs noņemt no ausīm uzkārtos melu makaronus, pēc dažiem mēnešiem to izdarīs prokuratūra. Bet mēs pie tā neapstāsimies. Ir vēl viena lieta pret šiem zaglēniem. Par to stāstīsim nākamajā numurā.

Atbildēt