Igo dubultā benefice Jūrmalas sirdī

Sestdien, 26. novembrī Jūrmalas kultūras centrā tiks atklāta pazīstamā mūziķa Igo darināto grafikas darbu izstāde “Vējš sola lapai debesīs” un tajā pašā vakarā notiks mākslinieka Ziemassvētku koncerts, kas tapis sadarbībā ar komponistu Jāni Strazdu un sitaminstrumentālisti Martu Kauliņu.

Sakarā ar šo notikumu, “Jūrmalas Ziņas“ uzdeva dažus jautājumus māksliniekam.
Kā radās iecere veidot grafikas izstādi “Vējš sola lapai debesīs” kopā ar tāda paša nosaukuma koncertu?

Tam ir turpat gadu ilga vēsture. 2015. gadā šajā laikā es uzcītīgi strādāju un veidoju zīmējumus dizaina traukiem, kuri dienasgaismu ieraudzīja 2016. gada februārī. Šajā radošajā procesā nonācu līdz domai par to, kā rudenīga lapa atraujas no zara un kādu brīdi kļūst līdzīga taurenim. Tieši šo stāstu arī realizēju, un tas ir redzamas uz trauku komplekta. Kad pienāca februāris, tad es arī noformulēju šo domu vienā teikumā – vējš sola lapai debesis. Dizaina trauku prezentācijas dienā “Rito” veikalā man bija jau pāris dzejoļa rindiņas, kuras es nodeklamēju šajā svinīgajā pasākumā. Maijā bija gatavs dzejolis, ko nosūtīju Jānim Strazdam ar domu par to, ka mēs varam kopīgiem spēkiem radīt mūsu nākamo skaņdarbu.

Tagad ir tapis šīs dziesmas ieraksts un ir arī tapuši grafikas darbi, kas raksturo šīs pārmaiņas dabā. Tādēļ nosaukums der gan izstādei, gan vienotai koncertsērijai.
Kas bija noteicošais, veidojot koncertprogrammu?

Šī nav pirmā reize, kad veidoju ziemas koncertprogrammu, bet šī ir pirmā reize, kad to daru kopā ar Jāni Strazdu. Un, kā vienmēr, svarīgākais ir neaizmirst, kāds gadalaiks ir iestājies un ka klāt ir Pirmais Advents un tuvojas Ziemassvētki.
Vai sadarbība ar komponistu Strazdu un sitaminstrumentālisti Kauliņu rezultēsies arī citos Igo muzikālajos projektos?

Var teikt, ka mēs turpinām jau iesākto sadarbību. Esam muzicējuši ar Jāni Strazdu un Martu Kauliņu. Domāju, ka daudz kas ir atkarīgs no tā, kā jutīsimies, kopīgi muzicējot decembrī un kā mūs uzņems klausītāji, arī Jūrmalas sirdī.
Kāpēc izvēlējāties tieši Jūrmalu?

Jau ierasts, ka vasarās Jūrmala saistās tieši ar “Dzintaru koncertzāles” mutuļojošo koncerdzīvi. Šķita loģiski atklāt izstādi un sniegt pirmo koncertu Jūrmalā arī ziemas laikā. Jūrmalas kultūras centrā radās iespēja izstādīt arī grafikas darbus, tādēļ šķita interesanti tieši tur uzsākt Ziemassvētku koncertturneju un pie viena atklāt izstādi.
Vai koncertus paredzēts sniegt arī citās Latvijas pilsētās?

Būsim arī citās Latvijas pilsētās. Kopā gaidāmi 15 koncerti, informācija un biļešu iegāde pieejama www.bilesuparadize.lv.
Tātad savus mākslas darbus pārdodat lapā “Igo-akcents personībai”?

Jā, piemēram, krūzīte “Vējš sola lapai debesis…” no kaula porcelāna, balta, dekorēts ar manu zīmējumu dekola tehnikā, kur attēloti taureņi un ginka koka lapu dekors, izmantotie toņi – matēts zelts, gaiši pelēks, tumši pelēks ir ļoti piemērota rīta kafijai vai tējas dzeršanai.

“Trauku noformējumā izmantoju zīmējumus, kas radušies pētot un zīmējot manā dārzā augošā ginka koka lapas, attīstot tās līdz tauriņa tēlam. Ginks tiek uzskatīts par abpusējas sapratnes, mīlestības, dzīves ilguma un nepārtrauktības simbolu. Taurenis ir ļoti spēcīgs simbols daudzās kultūrās un simbolizē prieku, brīvību un cerību. Leģenda vēsta, ka tauriņi nodod ikvienu vēlēšanos tālāk debesīm.”

Ģirts Rozentāls

Igo (Rodrigo Fomins) ir dzimis Liepājā un pirmo pieredzi grafikas mākslā ieguva kopā ar savu mammu grafiķi un fotogrāfi Irinu Tīri dodoties brīvdabas plenēros, grafiski attēlojot Liepājas ielas un pagalmiņus. Kopš 2010. gada Igo grafikas darbi tapuši kologrāfijas un ofseta tehnikās, piedaloties grafiķes Neles Zirnītes meistarklasēs. Savukārt brīvrokas zīmējumi tapuši uz papīra, izmantojot klasisko tušas un grafīta zīmuļa tehniku.

 Savus grafikas darbus Igo izmanto, papildinot dzejoļu un eseju grāmatas, kā arī veidojot dizaina priekšmetu sērijas – sveču līniju sadarbībā ar “Baltic Candles”, dekoratīvo apdruku sēriju porcelāna un stikla traukiem – krūzēm, šķīvjiem un glāzēm, kā arī apdrukātu tekstilu un apģērbu līniju dizaina zīmolā “Igo Akcents personībai”.

Igo darbu personālizstādes jau notikušas Liepājas muzejā un Sankt-Pēterburgā, Rīgā galerijā “Pegazs” un restorānā “Andalūzijas suns”, Līgatnes Kultūras namā, Jūrkalnes Tautas namā, Lielvārdes muzejā, Līgatnes  kultūras namā, Ādažu kultūras centrā, mūzikas klubā “Moonshine” Rīgā, kā arī viņa darbi atrodas privātkolekcijās. Igo ir Jūrkalnes starptautiskā mākslas plenēra organizators un dalībnieks.

Izstāde būs apskatāma līdz 30.janvārim.

Atbildēt