Īsts pulkvedis no Ceriņu ielas

Vienam no nopelniem bagātākajiem jūrmalniekiem Atim Meibergam – 80. Par godu jubilejai Jomas ielā 35, Jūrmalas kultūras centra pirmajā stāvā, atklāta viņa darbu izstāde.

Atis Meibergs ir apbrīnojams cilvēks, viņa pieredze ir dzīva vēsture. Studējis Fizkultūras institūtā Rīgā, pēc tam mācījies Augstākajā milicijas skolā Minskā un visu savu dzīvi veltījis milicijai. Bijis viens no tiem, kas trauksmainajā 1991. gada barikāžu laikā kļuva par tautas pretošanās organizētājiem, lai aizstāvētu Latvijas Republikas neatkarību.

Par to saņēmis Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi. Viņš ir arī Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks. Visbeidzot – īsts pulkvedis! Ne velti izstādes atklāšanā apsveikumu jubilāram bija atsūtījis iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Un kurš gan varēja iedomāties, ka šim pulkvedim ir visīstākā mākslinieka dvēsele? Atis Meibergs ir mācījies mākslinieka Harija Blunava studijā Kolorīts. Ziedi un Jūrmalas ainavas tagad rotā izstāžu zāles sienas. Un vai tā ir sagadīšanās, ka metrs dzīvo Dubultos, ielā ar tik poētisku nosaukumu – Ceriņu iela?

Tomēr tagad mākslinieka galvenā aizraušanās ir fotografēšana – nevis parasta bildēšana, bet fotomāksla. Īstenajam džentlmenim Atim Meibergam ir arī ass skats – viņš prot noķert īsto brīdi.

Viļņi, kaijas, pīles, gulbji, Dubultu pareizticīgo katedrāle, cilvēki (piemēram, slavenais kinorežisors Ivars Seleckis). Ziedi, pūpoli, priedes, saulespuķes, laivas, piekrastes akmeņi… Tas viss radis atspoguļojumu jubilāra darbos.

Iegriezieties izstādē, kas būs atvērta līdz 24. maijam, un jūs gūsiet patiesu baudījumu!

Foto: Andrejs Šavrejs

Atbildēt