Iveta Blaua

Jūrmalas valsts ģimnāzijas psiholoģe IVETA BLAUA (Vienotība), kura ar populismu par pedagogu algu lielumu un lavierēšanu spējusi divos sasaukumos noturēties deputātos, pārrēķinājās, kad izņēma plānoto atvaļinājumu laikā, kad tiek intensīvi meklēts Jūrmalai piemērots mērs ar nesasmērētu biogrāfiju un notiek kuluāru konsultācijas. Ļoti iespējams, ka otrreiz viņai politiskajā karjerā tāda izdevība vairs negadīsies.

Kukuļdošanā apsūdzētais bijušais Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics tikko izziņojis masu medijiem, ka lūdzis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) izvērtēt Jūrmalas pilsētas domes deputātes Ivetas Blauas iespējamos likumpārkāpumus saistībā ar atalgojuma saņemšanu un amatu apvienošanu.

Munkevics iesniegumā KNAB raksta, ka Blaua ir pārkāpusi valsts amatpersonai likumā noteiktos ierobežojumus vai aizliegumus atalgojuma saņemšanai un amatu apvienošanai. No 2013.gada līdz 2015.gadam Blaua ir nepamatoti saņēmusi algu Jūrmalas pilsētas domē vismaz 25 898 eiro apmērā. Munkevics iesniegumu nosūtījis arī Valsts kontrolei.

Blaua aģentūrai LETA uzsvēra, ka viņai ir visas nepieciešamās amatu savienošanas atļaujas, jo jau pērn jūnija beigās KNAB vērsās Ekonomikas ministrijā par Blauas atļauju amatu savienošanai. “Mani pārsteidz, ka cilvēks, kurš pats ir apsūdzēts kukuļdošanā, mēģina atspēlēties, nekompetenti lasot dokumentus,” teica Blaua.

Iepriekš bijušais mērs Raimonds Munkevics žēlojies, ka Blaua viņu sameklējusi Jūrmalas domē, un tā, pēc Munkevica domām, neesot bijusi nejauša satikšanās, jo Blaua nestrādāja domē pastāvīgi un viņai nebija savas darba vietas domē, un “nav šaubu, ka es tiku ievilkts darbībās, kas vēlāk izrādījās Blauas un KNAB īstenotais operatīvais eksperiments. Vēlos norādīt, ka manā skatījumā manis iesaistīšanai operatīvajā eksperimentā nebija likumīga pamata.”

Iveta Blaua agrāk skaļi paudusi sašutumu par to, ka žurnalisti izbazūnēja viņas prasību tiesai piemērot Munkevicam papildu drošības līdzekli – liegt tuvoties viņai un Jūrmalas domes ēkai tuvāk par 100 metriem.

Izmantojot politiskos blatus, par Ekonomikas ministrijas pārziņā esošās valsts SIA “Latvijas Nacionālais metroloģijas centrs” valdes priekšsēdētāju pirms dažiem gadiem viņa kļuvusi, apgalvojot, ka šim amatam viņa izvirzīta profesionālo īpašību dēļ, jo “esmu papildinājusi savu izglītību un apguvusi sabiedrības pārvaldes jomu.”.

Tāpat, savtīgi izmantojot savu deputātes statusu, panākusi, ka pašvaldība apmaksājusi viņai un tautas deju kolektīvam vairākus desmitus tūkstošus eiro dārgu braucienu uz Dienvidameriku, kamēr citiem Jūrmalas TDA tāda laime gājusi secen.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Blaua beigusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolu un ieguvusi sociālo zinātņu bakalaura grādu psiholoģijā, kā arī maģistra grādu psiholoģijā. Strādājusi par Jūrmalas 1. ģimnāzijas psiholoģi, Jūrmalas skolu valdes Psiholoģiskās palīdzības centra psiholoģi, SIA “Sanare” KRC “Jaunķemeri” psiholoģi, sākumskolas “Atvase” psiholoģi. Viņa bijusi arī biedrības “Vecāki Jūrmalai” valdes locekle.

Atbildēt