„Jaunķemeri” arī šogad pulcē Latvijas neirologus

„Ārstiem ir jāmācās visu mūžu. Medicīna attīstās visa kopumā, un vienam cilvēkam izsekot visam jaunākajam ir vienkārši neiespējami,” piektdien, 27. janvārī, Kūrorta rehabilitācijas centrā „Jaunķemeri” pēc  Latvijas Neirologu biedrības (LNB) konferences „Aktualitātes neiroloģijā” atklāšanas pauda biedrības valdes priekšsēdētāja Evija Miglāne.

LNB valdes priekšsēdētāja, asociētā profesore, Latvijas Insulta biedrības vadītāja E. Miglāne uzstājas ar lekciju kopā ar P.Stradiņa KUS neiroloģijas klīnikas vadītāju profesoru A. Milleru.

„Tāpēc katrs neirologs specializējas kādā nedaudz šaurākā neiroloģisko saslimšanu jomā – viens par galvas asinsvadu slimībām, cits par muskuļu, cits par nervu perifērajām slimībām, cits vēl par reiboņiem un tamlīdzīgi. Konference tad ir tā vieta, kad sanākam kopā un dalāmies ar jaunāko informāciju savā jomā, ko citi varbūt nav paspējuši izlasīt. Tas viennozīmīgi palīdz darbā ar pacientiem retāku slimību gadījumos, kādus katrs nemaz nav iepriekš sastapis. Pirmo gadu paralēli konferencei tiek rīkotas meistarklases neiroloģijā. Katrā meistarklasē tiek izskatītas konkrētas slimības un praktiskā pieredze. Ļoti svarīga lieta ir komunikācija starp kolēģiem, ne tikai zināt kolēģus pēc vārda un uzvārda, bet tikties klātienē.”

Neskatoties uz to, ka ir gripas epidēmija pašā plaukumā, dalībnieki bija ieradušies visai kuplā skaitā – aptuveni 200 ārstu. Latvijā kopumā ir ap 270 neirologu, un, kā atzīst biedrības vadītāja, tas ir pietiekami daudz Latvijai kopumā, tomēr ir arī daudz mazpilsētu, kurās neirologu pakalpojumi diemžēl nav pieejami, jo daļa no sertificētajiem speciālistiem strādā arī farmācijas uzņēmumos un zinātniskajā darbā.

I. Miglāne apliecina, ka Rehabilitācijas centrs „Jaunķemeri” dara visu iespējamo, lai spētu palīdzēt katram, kam nepieciešama rehabilitācija:„Neiroloģija nav iedomājama bez rehabilitācijas. Insulti, sāpes, neiromuskulārās slimības – slimības, kam nepieciešama rehabilitācija.”

Kā atzina Rehabilitācijas centra  „Jaunķemeri” medicīniskās rehabilitācijas un ambulatoro pakalpojumu nodaļas vadītāja neiroloģe Elīna Malkiela, sadarbība ar Latvijas Neirologu biedrību ir likumsakarīga. Diemžēl neiroloģiskās saslimšanas ir saistītas ar kustību un runas traucējumiem, kā arī sāpēm, tāpēc tikai cieša sadarbība starp neiroloģijas un rehabilitācijas speciālistiem ir uz pacientu un labu rezultātu vērsta. Katram kolēģim ir svarīgi gūt plašas zināšanas par neiroloģijas jomu, visiem jaunumiem, vadlīnijām, bet ne mazāk svarīgi ir orientēties katras slimības rehabilitācijā.

Veselīga dzīvesveida meistarklasi vada Rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” fizioterapeite I. Kantiņa

Apmeklējot Rehabilitācijas centru „Jaunķemeri”, kolēģiem ir iespēja uzzināt, kādas rehabilitācijas iespējas ir arī neiroloģiskajiem pacientiem pēc ambulatorās vai stacionārās ārstēšanas – pēc insulta, pēc operētiem karpāliem kanāliem, vai pacientiem ar polineiropātiju, vai pacientiem ar hroniskām muguras sāpēm. Ir vēl viens svarīgs aspekts – arī ārsti ir tikai un vienīgi cilvēki, kuru ikdiena paiet stresa pilnā darbā ar lielu atbildību, piespiedu pozā sēžot pie darba galda. Rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” rehabilitācijas komanda ik gadu LNB neirologiem sagatavo veselīgā dzīvesveida meistarklases. Konference tiek vērsta ne tikai uz zināšanām neiroloģijā, bet arī uz kolēģu veselīgo dzīvesveidu.

Lekciju lasa Rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” fizioterapeite B. Augule

Konferencē dalībnieki noklausījās lekcijas par neiromuskulārām slimībām, galvassāpēm, kontraversijām  neiroloģijā. Lekcijas lasīja gan mūsu Latvijas lektori – E. Miglāne, V. Ķēniņa, G. Karelis, A. Freimane, K. Auslands, K. Kupčs, I. Logina, V. Vestermanis, A. Flintere-Flinte, S. Zālīte, S. Ašmane, N. Sūna, A. Krūmiņa, E. Tērauds,  gan lektori no ārzemēm – .V. Osipova (Krievija), Z. Katsarava (Vācija). Lai uzsvērtu rehabilitācijas nozīmi, lekcijas lasīja Rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” speciālisti Z. Liepiņa “”Neiromuskulārās slimības: multiprofesionālas pieeja rehabilitācijā”, I. Kantiņa “Ekspress veselīga dzīvesveida meistarklase ar fizioterapeitu” un “Galvassāpes fizioterapeita praksē” un B. Augule “Muguras sāpes fizioterapeita praksē”.

Rehabilitācijas centrs „Jaunķemeri” sniedz pacientiem gan stacionārās, gan ambulatorās medicīnas rehabilitācijas pakalpojumus, veselības veicināšanas programmas, piedāvā poliklīnikas speciālistu konsultācijas un diagnostikas iespējas.

Atbildēt