Jūrmala atvadās

Saule ceturtdien, 23. martā, bija sevišķi laipna. Laikam tāpēc, ka visa dzīve Purva Intai nebija diez cik saulaina. Toties atvadoties… Fazānu (vecajos Ķemeru) kapos Ķemeru nacionālā parka teritorijā zemes klēpī guldīta filmas «Dokumentālists» izteiksmīgā galvenā varone Purva Inta, īstajā vārdā Inta Grigoroviča.

16. martā mūžībā aizgājusi filmas «Dokumentālists» galvenā varone Purva Inta. Vasaras mēnešos Inta vairākus gadus viena mitinājās Ķemeru tīrelī. Tomēr pēdējā laikā, sākoties apkures sezonai, par viņas otrajām mājām kļuva Jūrmalas pilsētas sociālās mītnes vietas vai Bulduru slimnīca. “Mans dzīves sapnis ir kļūt slavenai,” – tā kādā intervijā izteicās augstu atzinību ieguvušās filmas “Dokumentālists” galvenā varone.

Ivars Zviedris kopā ar režisori Inesi Kļavu iemūžināja viņas dienas gaitas dokumentālajā filmā, kas guva plašu atpazīstamību. Filma «Dokumentālists» ir stāsts par attiecībām starp dokumentālistu un dokumentējamo. Tā piepildījās Intas sapnis.

«Dokumentālista» pirmizrāde notika 2012. gadā kinofestivālā «Lielais Kristaps». Pēc tam filma guva panākumus vairākos kino festivālos.

Bet vai kārotā slava padarīja mūsu purva varoni par laimīgu? Vienā no savām pēdējām intervijām Inta atzīst, ka nebūt nē. “Tu visu laiku tiec piesmiets. Bērni sit pie logiem un apsaukā par raganu, nav miera no ziņkārīgajiem. Man apnika skaidrot – vai stāsts par mani filmā ir patiesība vai izdomājums. Apriebās. Un beigās es teicu, ka tas viss ir izdomāts.”

Nu iestājies miers. Un atvadoties novēlēsim mūsu purva varonei vieglas smiltis un mieru Aizsaulē.

Atbildēt