Jūrmalā notiks starptautiska Baltijas jūras piekrastes tūrisma konference

Šogad aprīļa izskaņā Latvijā notiks starptautiska Baltijas jūras piekrastes tūrisma konference, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku tūrisma asociācijā “Lauku ceļotājs”.

Konferencē plānots diskutēt par Latvijas jūras piekrastes plānojumu, informēt par Latvijas un Igaunijas piekrastes tūrisma attīstības stratēģisko redzējumu, tendencēm pārgājienu maršrutos un to plānošanā Eiropā, kā arī klātesošus iepazīstināt ar Igaunijas un Zviedrijas pieredzi, veidojot garu pārgājienu maršrutus.

Uzmanība tiks veltīta arī jaunajam Igaunijas un Latvijas projektam “Kājāmgājēju maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā”. Saskaņā ar projekta iecerēm 2017.-2020. gadamiecerēts veidot vairāk nekā 1000 kilometru garu maršrutu gar Baltijas jūras mūsu piekrasti, kas iekļausies Eiropas kājāmgājēju maršrutu tīklā E9.

Konferences otrajā dienā, 28.aprīlī paredzēts gūt praktisku pieredzi, dabā apsekojot Saulkrastu Balto kāpu un jūras piekrasti vides un tūrisma ekspertu pavadībā. Lektoru vidū būs Latvijas, Zviedrijas, Dānijas un Igaunijas tūrisma nozares profesionāļi, kā arī Latvijas un Igaunijas valsts un pašvaldību pārstāvji.

Konferences sākums plānots 27. aprīlī Majoros, Jūrmalā. Konferences turpinājums plānots 28. aprīlī Saulkrastos, kur iecerēta pastaiga pa Balto kāpu, bet konference todien turpināsies Carnikavā.

Uz konferenci ir aicinātas piekrastes teritorijas pašvaldības, uzņēmēji un iedzīvotāji, valsts un pašvaldības iestādes, tūrisma profesionāļi un entuziasti.

Atbildēt