Jūrmalā pirmajā ceturksnī tūristu skaits pieaudzis par 31,3%

Jūrmalā 2017.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, tūristu skaits pieaudzis par 31,3%, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pilsētas pašvaldības pārstāve Zane Leite.

Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem tūristu skaits Latvijā palielinājies par 8,6%. Pirmajos ziemas mēnešos Jūrmala no visām Latvijas pilsētām bijusi otrs iecienītākais galamērķis gan ārvalstu, gan Latvijas tūristu vidū.

Puse no Jūrmalas naktsmītnēs nakšņojošajiem tūristiem bijuši no Latvijas, otra puse – viesi no ārvalstīm. Lielākā daļa ārvalstu tūristu bijuši no Krievijas, Igaunijas un Lietuvas, kam seko Baltkrievija, Vācija, Uzbekistāna, Norvēģija, Beļģija, Zviedrija un Ukraina.

Tūristu skaita pieaugums vērojams no Jūrmalai stratēģiski svarīgām valstīm, attiecībā uz kurām īstenoti tūrisma mārketinga pasākumi, sacīja Leite. Vislielākais tūristu pieaugums jeb par 95% bijis no Somijas. Par 45% pieaudzis tūristu skaits no Lietuvas un Norvēģijas, par 27% – no Krievijas un Igaunijas. Savukārt vietējo, Latvijas, viesu skaits kūrortpilsētā pieaudzis par 31%.

No kopējā valstī uzņemto ārvalstu tūristu skaita Jūrmalu par savu galamērķi izvēlējušies 6,6%, tādējādi Jūrmala ir otrs populārākais ārvalstu tūristu galamērķis pēc Rīgas. Arī Latvijas tūristu vidū Jūrmala kļuvusi populārāka, jo no visiem Latvijas tūristiem, kas ziemas periodā ceļojuši pa Latviju, Jūrmalu izvēlējušies 13%, tādā veidā kūrortpilsētu padarot par otru populārāko galamērķi pēc Rīgas.

Leite saka, ka galvenie iemesli tūristu izvēlē par labu Jūrmalai ir veselības uzlabošanas iespējas, kūrortārstniecības un spa pakalpojumi, kā arī konferenču rīkošanas iespējas, komandu saliedēšanas treniņi uzņēmumiem, apvienojot darbu ar atpūtu un plašajām spa iespējām.

Dati apkopoti no 45 Jūrmalas tūristu mītnēm ar kopējo vietu skaitu 4075. Vislielākais noslogojums šajā laika periodā bijis kūrorta rehabilitācijas centros un kūrortviesnīcās. Jūrmalā tūristi uzturējušies vidēji trīs diennaktis, kas ir ilgāk nekā valstī kopumā, kur tūristi vidēji uzturējušies divas diennaktis.

Atbildēt