Jūrmalā sāksies kūrortu kultūrvēsturiskajam mantojumam veltīta konference

Jūrmalas Ziņas

, Kultūra

Jūrmalas pilsētas muzejā no šodienas līdz 17.jūnijam notiks kūrortu kultūrvēsturiskā mantojuma izpētes, saglabāšanas un izmantošanas aktualitātēm veltīta starptautiska konference, aģentūru LETA informēja konferences koordinatore Inga Sarma.

Jūrmalas pilsētas muzejs, kas šogad atzīmē savu 55.jubileju, par savas darbības galveno virzienu izvēlējies un jau vairāk nekā 20 gadus darbojas Jūrmalas kūrortu pētniecības un popularizēšanas jomā.

Konferencē piedalīsies vēsturnieki, arhitekti, muzeju darbinieki un tūrisma nozares speciālisti no Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Vācijas un Slovēnijas.

Konferences mērķis ir paplašināt jau esošo kūrortu muzeju un pētniecības institūciju sadarbības tīkla ģeogrāfiju, apmainīties ar pieredzi kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un izstrādāt aicinājumu pilsētu pašvaldībām un valsts institūcijām par kultūrvēsturiskās ainavas saglabāšanu.

Konferences laikā būs skatāma izstāde “Cilvēki, ielas, mājas” un multimediji “Vietas stāsts”, “Dzīves stāsts”, ko veidojuši sešu valstu sadarbības partneri projekta “Ziemeļu zvaigznes jūras krastā. Baltijas kūrortu kultūrvēsturiskais mantojums”.

Šodien plkst.14 Jūrmalas pilsētas muzejā notiks konferencei veltīta preses konference. Savukārt konferences programma norisināsies 16.jūnijā no plkst.10 līdz 17 un 17.jūnijā no plkst.10 līdz 14.

Jūrmalas pilsētas muzejs organizē konferenci sadarbībā ar Latvijas Kultūrvēsturiskās ainavas un vēsturiskās atmiņas izpētes un saglabāšanas biedrību. Konferenci finansiāli atbalsta Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Mobilitātes programma “Kultūra”.

Atbildēt