Jūrmalā šonedēļ sāksies ielīgošanas pasākumi

Jūrmalā ar Jāņu ielīgošanas pasākumu “Līgotāji, līgotāji, nav vairs tālu Jāņu diena!” šonedēļ sāksies ielīgošana, aģentūru LETA informēja pilsētas pašvaldībā.

Jūrmalas brīvdabas muzejā, Tīklu ielā 1a, 17.jūnijā no plkst.13 līdz 16 notiks ielīgošanas pasākums “Līgotāji, līgotāji, nav vairs tālu Jāņu diena!”. Tajā par pirts rituāliem, jāņuzāļu vākšanu, maģiju un ieskatīšanos nākotnē stāstīs un rādīs stāstniece, zāļu sieva un pirtniece Līga Reitere. Uzstāsies tautas mūzikas grupa “Teikas muzikanti”. Uz ugunskura tiks vārīts siers un gatavota skābputra, varēs uzzināt ticējumus un teikas, kā arī receptes alus un kvasa pagatavošanai.

Savukārt 21.jūnijā Saulgriežu ielīgošana notiks Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7. Plkst.18 Saulgriežus ielīgos folkloras kopa “Mare”, tiks vīts Jāņu vainags Rainim, dziedātas dziesmas un rotāta sēta. Turklāt būs arī mielošanās pie tradicionālā svētku galda.

Līgo svētku svinības 23.jūnijā notiks Dzintaru un Kauguru pludmalē, kā arī Mellužu estrādes parkā.

Dzintaru pludmalē plkst.20. Līgo svētku programmas “Pa pāriem ābolītis” deju koncertā piedalīsies Jūrmalas tautas deju kolektīvi “Zālīte”, “Vēlreiz” un jauniešu tautas deju kolektīvs “Delveri” no Talsiem. Pēc koncerta līdz plkst.4 notiks zaļumballe kopā ar vokāli instrumentālo ansambli “Neaizmirstulītes” un Laimi Rācenāju”, “Jelgavas Big Band” un solistiem Aiju Vītoliņu, Ralfu Eilandu, Elzu Rozentāli, Žoržu Siksnu un Rūtu Dūdumu.

Kauguru pludmalē plkst.21.30 Līgo vakaru ieskandinās latviešu tradīciju kopa “Skance”. Līksmošana turpināsies ar grupas “Credo” koncertu un dīdžeju Pēteri Začestu no plkst.22 līdz 4.

Savukārt Mellužu estrādes parkā no plkst.22 līdz 2 notiks balle kopā ar Jūrmalas teātra aktieri Ģirtu Alsteru un īpašo “Jūrmalas Jāņu orķestri”.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Atbildēt