Jūrmalā uzstāsies “Sinfonietta Rīga” džeza mūziķis Sebastians Studņickis

Ciklā “Jūrmala Jazz” 25.martā pirmo reizi Latvijā ar vienīgo koncertu Dzintaru koncertzālē uzstāsies starptautiski atzīts vācu džeza mūziķis Sebastians Studņickis ar trio, ziņo aģentūra LETA. Koncerta skanējumu papildinās “Sinfonietta Rīga”.

Kā norāda koncertzāles pārstāvis, Studņicka mūziku raksturo džezs, klasiskā mūzika un elektroniskā mūzika. Viņa sniegums ir detalizēts, minimāls un caurskatāms, tomēr tam piemīt “emocionāls dziļums”, un šis atšķirīgais skanējums atšķir Studņicki no tipiskajiem klasiskās mūzikas/džeza jauktā stila pārstāvjiem.

Mūziķis ir uzstājies kopā ar tādiem ievērojamiem mūzikas pasaules pārstāvjiem kā Nilsa Landgrēna “Funk Unit”, “Jazzanova”, “Mezzoforte” un Volfgangu Hafneru. Tāpat nesen viņš piedalījās kopīgos ierakstos ar minētajiem māksliniekiem, kā arī “Nightmares On Wax”, Moricu fon Osvaldu, “Mezzoforte” un Dominiku Milleru.

2012.gadā Studņickis izveidoja savu ierakstu kompāniju un mūziķu tīklu “Contemplate”. 2014.gadā viņš lika pamatus festivālam “XJAZZ” Berlīnē un kļuva par tā muzikālo vadītāju. Kopš 2014.gada septembra viņš ir Drēzdenes Mūzikas universitātes profesors. Vācijas Mūzikas asociācija “Bundesverband Musikindustrie”, godinot Studņicka darbu, pasniedza viņam balvu “ECHO Jazz 2015”.

Kopā ar Studņicki muzicēs viņa trio kolēģi – Pauls Klēbers – bass – un Tims Sarhans pie bungām. Viņiem koncertā pievienosies “Sinfonietta Rīga” stīgu kvartets – Kristiāna Šīrante, Agnese Kanniņa-Liepiņa, Artūrs Gailis, Kārlis Klotiņš un skaņu inženieris Jonass Hincs.

Atbildēt