Jūrmalas pilsētas muzejā atklās izstādi “Variācijas ar ceļu. Ainava”

Jūrmalas pilsētas muzejā 7. aprīlī plkst. 16 tika atklāta gleznotājas Laimas Akmentiņas izstāde “Variācijas ar ceļu. Ainava”, aģentūru LETA informēja muzeja izstāžu un ekspozīciju kuratore Guna Kalnača.

Ainavas, kas būs redzamas izstādē, tapušas pēdējos divos gados. Kā skaidro Kalnača, par iedvesmas avotu māksliniecei kalpojis ceļš – nostaigāts, peļķēm, bedrēm un sīku akmentiņu rakstiem izrakstīts, ceļš kā izvēle, ceļš kā mērķis. Jau kādu laiku māksliniecei patīk vērot ziemas un pavasara pelēcīgumu, tādēļ daudzos darbos dominē pelēkie toņi.

Gleznotāja Agnija Ģērmane par Akmentiņu saka: “Viņa soli pa solim iet grūto glezniecības ceļu, maz aizraujoties ar sev svešiem vai tīri ārišķīgiem paņēmieniem. Manuprāt, viņas galvenā tēma ir impresionistiska gaisma, formai pakārtota līniju ekspresija un kustības ilūzija. Ar katru nākamo izstādi mākslinieces rokraksts, pamatā atpazīstams, kļūst arvien atbrīvotāks, kas liek uztvert viņas gleznas kā ārkārtīgi jūtīgas un profesionāli nobriedušas mākslinieces apzinātu ceļu.”

1965.gadā dzimusī Akmentiņa mācījusies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, glezniecību studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Universitātē ieguvusi pedagoģijas maģistra grādu. Viņa strādā Jūrmalas Mākslas skolā un Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolā. Akmentiņa ir Jūrmalas Mākslinieku biedrības biedre, viņa regulāri piedalās grupas izstādēs. Māksliniece sarīkojusi personālizstādi “Meži. Balsis” Jūrmalas Mākslinieku namā, Vitebskas mākslas muzejā un citviet.

Izstāde būs apskatāma līdz 7.maijam.

Atbildēt