Jūrmalas pilsētas muzejā būs apskatāma izstāde “Tiesības uz cieņpilnu dzīvi”

Jūrmalas pilsētas muzejā no 10.maija līdz 28.maijam būs apskatāma izstāde “Tiesības uz cieņpilnu dzīvi/AccessAbility”, kuras programmā paredzēts arī seminārs par universālo dizainu.

Kā aģentūrai LETA skaidro izstādes kuratore un menedžere Latvijā Aija Freimane, izstādē būs apskatāmi 14 Zviedrijas un 14 Latvijas cilvēku ar invaliditāti portreti un personīgie stāsti par līdzvērtīgu dzīvi un iekļaušanos sabiedrībā, par sapņiem, cerībām, bēdām, prieku, darbu, ģimenēm un mīļajiem.

Izstādes mērķis ir parādīt, ka mums apkārt dzīvo cilvēki, kuriem ir īpaši jāpielāgojas vai īpaši jādomā par to, kā iekļauties redzīgo, dzirdīgo un staigājošo sabiedrībā un par to, kā lietot infrastruktūru, kas radīta, formāli domājot par līdzcilvēkiem, stāsta Freimane.

Izstādes dalībnieki, tika izvēlēti pēc daudzveidības principa, un reprezentē dažāda vecuma un dzimuma cilvēkus, kā arī cilvēkus ar dažādu veidu invaliditāti. Izstādes dalībnieki tika izvēlēti sadarbībā ar invalīdu biedrībām “Apeirons”, “Es redzu”, Liepājas Neredzīgo biedrību, Rotko Mākslas centru, Liepājas un Valmieras mākslas un dizaina vidusskolām, kā arī Beverīnas un Kocēnu novada sociālajiem dienestiem.

10.maijā no plkst.9.30 līdz 15.30 muzejā notiks arī pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi “Universālā dizaina principi grafiskajā un iepakojumu dizainā”.

Atbildēt