Jūrmalas sporta svētki aizvadīti ar augstu vilni!

Svētdien, 25. septembrī, Majoru pludmalē norisinājās ikgadējie “Jūrmalas sporta svētki”, ar kuriem kūrortpilsētā iesākas Veselības mēnesis, kas turpināsies līdz pat 23. oktobrim.

Jau no plkst. 10:00 pasākuma apmeklētāji varēja baudīt arī plašu izklaides programmu ar sportiskām, radošām un veselīgām aktivitātēm visas dienas garumā: loka šaušanu, gaisa pūķu darbnīcas, basketbola soda metienus, ielu vingrotāju paraugdemonstrējumus, hennas zīmējumu meistarklases, akmeņu apgleznošanu, smilšu spēles-gaismas kastes, ASICS pēdu testus, fizioterapeita Mareka Osovska konsultācijas, izbraukuma tirdzniecības stendus, degustācijas, kā arī vēl daudzas citas aktivitātes. Sportisko garu uzturēt palīdzēja arī DJ un pasākuma vadītājs Armands Simsons.

Kopumā “Jūrmalas sporta svētkos” starts tika dots sešās dažādās distancēs: 5 km un 10 km individuālajos skrējienos, 5 km, 10 km un 21 km nūjošanā, kā arī 0,5-1 km bērnu skrējienā. Reģistrēto dalībnieku skaits pārsniedza 3000.

Svētku īpašie viesi bija Eiropas Vieglatlētikas asociācijas prezidents Sveins Arne Hansens, kā arī visu trīs Baltijas valstu Vieglatlētikas savienību prezidenti – Guntis Zālītis (Latvija), Eimantas Skrabulis (Lietuva) un Ēriks Teigamagi (Igaunija).

Nūjotāji uz starta līnijas stājās plkst. 10:00. Nūjošanas čempionāta 4. posmā “Zemgales kauss” ātrākās nūjotājas 21 km distancē sieviešu konkurencē bija Māra Lākute, kā otrā finišēja Vivita Runģe, bet goda pjedestālu noslēdza Liene Beihmane-Veitmane. Vīriešu kategorijā uzvaru guva Sergejs Bogdanovs, otro vietu izcīnīja Nauris Rūdulis, un godpilno trešo vietu ieguva Agris Puriņš.

10 km nūjošanas grupā pirmo vietu ieguva Jurijs Misjuns, otro Dmitrijs Serjogins un trešo – Jānis Višķers. 10 km nūjošanas distancē sieviešu kategorijā ātrākā bija Ingūna Sevostjanova, aiz sevis atstājot Daci Janeku un Kristīnu Ceiku.

5 km nūjošanā – Aivars Lukovskis, Mihails Jakušenoks, Jānis Gūtmanis, bet sieviešu konkurencē – Inese Stinka, Vēsma Šulca un Kristiāna Kalniņa.

Dienas otrajā pusē plkst. 14:00 tika dots starts arī 5 km un 10 km skriešanas distancēm, kuras ar svinīgo uzrunu atklāja viens no pasākuma īpašajiem viesiem, Eiropas Vieglatlētikas asociācijas prezidents Sveins Arne Hansens: “Man ir liels gods šodien būt šeit, viesmīlīgajā Jūrmalā, un dot startu skriešanas distanču dalībniekiem. Šis ir lielisks pasākums, un ir īpašs prieks, ka tieši ar tik nozīmīgo skriešanu un, protams, nūjošanu tiek uzsākts pilsētas Veselības mēnesis. Vēlos pateikties Jūrmalas pilsētas Domei par viņu ieguldīto darbu sporta nozares attīstībā. Skrējējiem novēlu veiksmi – skrieniet cik ātri spējat, bet atcerieties, ka galvenais vienmēr ir piedalīties nevis uzvarēt.”

10 km skrējiena līderis vīriešu konkurencē šogad bija Jānis Girgensons, uzreiz aiz sevis atstājot Dmitriju Serjoginu un Reini Hartmani. Sieviešu kategorijā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Ilona Marhele, savukārt otrajā un trešajā vietā ierindojās Vera Djakova un Līga Girgensone.

Viena no plašāk pārstāvētajām distancēm bija 5 km garais tautas skrējiens. Tajā šogad ātrākais izrādījās Dmitrijs Jurkevičš, uzrādot pārsteidzošu laiku 14:27 un gandrīz par divām minūtēm pārspējot pagājušā gada uzvarētāja rezultātu. Iepriekšējā gada 10 km distances uzvarētājs Jānis Višķers šogad startēja veselās divas distancēs, izcīnot otro vietu 5 km skrējienā un trešo vietu 10 km nūjošanas distancē. Goda pjedestālu 5 km skrējienā noslēdza Kristaps Bērziņš. Sieviešu konkurencē ātrākā 5 km distancē bija Agnese Pastare, aiz sevis atstājot Gunu Ģērmani un Gundegu Heidingeri.

Ieva Zemīte, speciāli „Jūrmalas Ziņām”

img_8247 img_8530 img_8499 img_8565 img_8237 
img_8515 
img_8229 
img_8609

Atbildēt