Jūrmalas sporta svētkos apbalvoti spēcīgākie nūjotāji un skrējēji

Nedēļas nogalē, 23.aprīlī, ar vērienu norisinājās „Jūrmalas pavasara sporta svētki”, kuros uzvaras laurus plūca vairāki profesionāli sportisti un veselīga dzīvesveida entuziasti, informēja organizatoru pārstāve Krista Rumbena.

Aizvadītajā svētdienā Majoru pludmalē aizritēja nu jau ceturtie Jūrmalas pavasara sporta svētki, kur dalībnieku acīs bija jūtams sacensību gars. Pārstāvētas tika visas vecuma grupas, sākot no diviem līdz pat 80 gadiem.

„Mums ir liels prieks, ka sabiedrībā aug sportošanas aktīvistu skaits. Lai popularizētu sporta svētku kultūru, arī šogad piešķīrām skolēniem bezmaksas dalību. Bija prieks redzēt, ka iniciatīva bija veiksmīga un bērni svētkos veidoja lielāko dalībnieku skaitu,” sajūtās dalās Krista Rumbena.

Sacensību programmā bija trīs skriešanas distances un Nūjošanas čempionāta 1.kausa piecu, desmit un 21 kilometra distances, kā arī atrakcijas un citas sportiskas aktivitātes bērniem. Kā jau pilnasinīgos sporta svētkos, neiztika arī bez atraktīviem iesildīšanās vingrinājumiem profesionāla trenera vadībā.

Pirmie sacensībās plkst. 10.00 sāka 21 kilometra nūjotāji un bērnu distances (0.5-1 kilometrs) skrējēji, kuriem pēc pusotras stundas piebiedrojās aktīvie nūjotāji piecu un desmit kilometru distancēs. Un jau pēc pusdienlaika, plkst. 14.00, cīņu par uzvaru uzsāka piecu un desmit kilometru skrējiena entuziasti.

21 kilometra nūjošanā pārliecinošu uzvaru vīriešu grupā izcīnīja Edgars Gjačs (Gulbenes BJSS) ar laiku 2:12:46. Otro vietu ieguva Oskars Cimermanis, bet trešo – Nauris Rūdulis. Tikmēr sieviešu kategorijā atkārtoti „zeltu” izcīnīja Māra Lākute (Nūjo ar vēju) ar laiku 2:27:58, „sudrabs” tika Lindai Kubilovičai, bet „bronza” – Ingai Rīterei.

„Sacensībām gatavojos regulāri, trenējos vismaz trīs reizes nedēļā. Divi treniņi ir intensīvi un gari, divās dienās noeju 66 kilometrus, trešais ir mierīgāks. Papildu arī pildu spēka vingrinājumus sporta zālē divas līdz trīs reizes nedēļā, jo ar soļošanu rezultāta gūšanai vien nepietiek,” stāsta 21 kilometra nūjošanas uzvarētāja Māra Lākute, kura nopietni šim sportam pievērsās tikai pirms trīs gadiem.

Tikmēr desmit kilometru nūjošanas distancē uzvaras laurus vīriešu grupā atkārtoti plūca pērnā gada uzvarētājs Jurijs Misjuns ar laiku 1:08:48 (Valsts policija), bet sieviešu grupā – Ingūna Sevostjanova (Nūjo vesels) ar laiku 1:10:06.

Piecu kilometru tautas skrējiena uzvarētāji

Sevostjanova uzsver, ka galvenais, lai uzvarētu, ir katra apņemšanās. Svarīgi ir sākt un trenēties regulāri, tad nevar neizdoties. Pati sportiste saka, ka trenera pavadībā nūjo divas reizes nedēļā un ikdienā vēl noiet vismaz sešus kilometrus.

Skriešanā desmit kilometru distancē vīriešu grupā līderis otro gadu pēc kārtas izrādījās sporta kluba „Metroons” vieglatlēts Jānis Girgensons (0:31:35). Otrajā vietā ar 53 sekunžu starpību ierindojās Kristaps Bērziņš, trešajā – Mārtiņš Auziņš. Sieviešu konkurencē uzvaru guva godalgotā Ilūksnes vieglatlēte Ilona Marhele (0:38:21). Līga Girgensone finišēja otrā, Zanda Ulanova – trešā.

Visvairāk dalībnieku bija piecu kilometru tautas skrējienā, kur „zelts” vīriešu konkurencē aizgāja labi zināmajam skrējējam Dmitrijam Serjoginam (0:15:44). „Sudrabu” ieguva Kristaps Vējš-Āboliņš un bronzu Armands Tālums. Savukārt sieviešu grupā pirmā vieta bija sportistei Gundega Heidingere (0:18:23), otrā vieta – Līgai Jansonei, bet trešā – Leldei Kalniņai. Pērnā gada rekordista Dmitrija Jurkeviča laiku 0:14:27 šogad nevienam neizdevās pārspēt.

Paralēli sacensībām interesenti varēja iemēģināt roku spēlēs „Basketbola metieni – Fiksmetis”, „Ufo golfs” un „Golfa sitienu izaicinājums”. Savukārt mazākie aktīvie prāti turpat pludmales smiltīs sacentās lielajās galda spēlēs, t. sk. lielajā Domino un dzīvajā versijā „Niknie putni”. Tikmēr radošajiem gariņiem bija organizētas vairākās rokdarbu darbnīcas – „Vēja zvani”, „Burbuļpūšamo veidošana” u. tml.

Pavisam drīz, 4.maijā, Jūrmalas pilsēta un Maratoni.lv aicina piedalīties arī “Neatkarības dienas velo braucienā” Jūrmalā. Ar pasākuma programmu var iepazīties:
https://www.maratoni.lv/lv/sacensibas/neatkaribas-velomaratons/par-sacensibam/nolikums/

Eiropas Sporta pilsētu asociācija 2016.gadā Jūrmalas pilsētai piešķīrusi titulu “Eiropas Sporta pilsēta 2017”. Sporta pilsētas statuss piešķirts, izvērtējot kūrortpilsētas sporta infrastruktūru un iedzīvotājiem pieejamās sporta aktivitātes un pasākumus veselīga dzīvesveida veicināšanai.

Atbildēt