Kā un kur meklēt darbu jaunietim?

Laikam lieki teikt – 1. Internetā.  “Māte Google” palīdzēs iegūt atbildi uz jebkuru jautājumu – jauniešu darbs Jūrmalā, sezonas darbs, darbs vasarā – kādus vien atslēgas vārdus izvēlēsies, saņemsi kaudzi atbilžu variantus. Tomēr ne visi darba devēji vēlas publicēt savu piedāvājumu plašai publikai.

2. Jautā draugiem un paziņām, kuriem jau ir pieredze vasaras darbiņos. Nekautrējies! Ja pieņemts viens jaunietis, iespējams, ka ir vēl kāda brīva vietiņa Tev!

3. Jūties atbildīgs par savu lēmumu strādāt un apjautājies pieaugušajiem, kuriem uzticies – vecākiem, kaimiņiem, radiem, draugu vecākiem. Meklēt darbu nav kauns – tā ir slavējama Tava apņemšanās.

4. Uzraksti savu CV. Nebaidies, ja tur nekā daudz nav, ko rakstīt. Padomā, kā Tu vari šo tukšumu aizpildīt asprātīgi. Raksti, cik esi stipras gribas cilvēks, kā mīli no rītiem agri celties vai gluži otrādi – naktī palikt nomodā. Raksti visu, kas varētu piesaistīt potenciālā darba devēja uzmanību tieši Tavam CV. Arī ar krāsām, zīmējumiem. Tas taču nav nopietns biznesa projekts, bet Tava vasara – Tava brīvība! Un sūti visiem, kuri aicina strādāt ko tādu, kur Tu redzi sevi strādājam. Pēc dažām dienām piezvani un painteresējies – vai Tavs pieteikums ir saņemts un kādas Tev izredzes ieņemt izsludināto vakanci? Drošiem pieder pasaule! Lai Tev veicas!

Atbildēt