Kāds topā, bet kāds…

Visi jūrmalnieki bija pieraduši, ka vietā, kur kopā saiet Dubultu un Strēlnieku prospekts, atrodas veikals „ELVI”. Divdesmit gadu laikā rajona pensionāri bija pieraduši tā pie atlaižu sistēmas un ļoti bieži atlaides izmantojuši. Tas bija ērti, un lielākajai daļai pircēju arī absolūti nepieciešami.

Kādā jaukā dienā rajona iedzīvotāji ierastās veikala ieejas vietā ieraudzīja balonu arku. Visi nolēma, ka durvis vēris pierastā supermārketa otrais stāvs. Bet, nē – vecais veikals, neraugoties uz savu popularitāti, bija iemests aizmirstības upē, savukārt jaunais veikals „top!”, par spīti baloniem un nosaukumam, apmeklētāju pūļus pirmajās stundās nesagaidīja.

Pensionāri to apmeklēja ar bažām. Viņu pieredze, gudrība un intuīcija sacīja: viss šis atklāšanas pompozums, baloni un pārdevēju uzspēlētie smaidi ir cenu paaugstināšanas priekšvēstneši.

Nākamajā dienā visas šaubas bija izvējojušās un Dubultos tikai slinkais nesalīdzināja vecās un jaunās cenas.

Gaļina Gorčakova no Slokas ielas 23:

– Dārgāki kļuvuši visi pārtikas produkti. Pirmām kārtām tie, kurus es mēdzu pirkt katru dienu. Sarēķināju – mēnesī būs jāmaksā par 25 eiro vairāk. To es nevaru atļauties!

Atis Treibergs no Ceriņu ielas:

– Visi produkti ir kļuvuši dārgāki, un pensionāri ir neapmierināti. Stāvēju pastā rindā pēc pensijas, dzirdēju, kā vairāk nekā desmit cilvēki izteica sašutumu un neapmierinātību…

Dina Podoļska no Kļavu ielas:

– Produkti kļuvuši dārgāki, ūdens kļuvis dārgāks, siltums… Tikai pensijas netiek palielinātas. Kā lai izdzīvo?…

Mēs salīdzinājām cenas veikalos „Rimi” un „Maxima”. Salīdzinājums nav „top!” par labu. Pa jokam ieteicām pensionāriem lūgt domei autobusu, lai tas viņus aizvestu uz citu veikalu. Un pionierus – timuriešus –, lai viņi palīdzētu aiznest produktus uz mājām.

It kā pajokojām… Bet joki sanāca tādi rūgti!

Jegors Koļcovs

Atbildēt