Klasikas cienītājiem: Muti, Macujevs, Garanča un citi

Festivāls „Baltijas muzikālās sezonas” tiks atklāts Dzintaru koncertzālē 3. jūnijā ar leģendārā itāļu diriģenta Rikardo Muti un Luidži Kerubīni jauniešu simfoniskā orķestra viesizrādēm.

Maetro Muti ir īsta leģenda. Romas operas goda direktors, klasiskās mūzikas pasaulē nozīmīgās godalgas – Birgitas Nīlsones balvas – ieguvējs, bijušais „La Scala” galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs, tagad – slavenā Čikāgas simfoniskā orķestra diriģents. Kerubīni orķestra sniegumā skanēs Šūberta 4. simfonija, Čaikovska 5. simfonija un Verdi skaņdarbi, kuros varēs baudīt virtuozitāti, artistiskumu un spožu klasikas izpildījumu.

Operdīva Hibla Gerzmava

1. jūlijā Dzintaru koncertzālē neparastā ampluā uzstāsies pianists Deniss Macujevs. Viņš spēlēs džezu!

Denisa Macujeva vārds ir nesaraujami saistīts ar tradicionālo krievu pianisma skolu, nemainīgi augstu koncertprogrammu kvalitāti un klasikas interpretācijas dziļumu. Tomēr, vēl būdams konservatorijas students, Deniss Macujevs sacīja: „Man pirmajā vietā ir klasiskā mūzika, džezs – otrajā!” Ticiet: šī „otrā” vieta pianistam izdodas ir tikpat ģeniāli kā „pirmā”!

Kopā ar Denisu Macujevu uz Dzintaru skatuves kāps slaveni džeza mākslinieki – Andrejs Ivanovs un Aleksandrs Zingers –, lai izpildītu Gēršvina „Rapsodiju blūza stilā”. Skatītāji gaida galvu reibinošas džeza improvizācijas, unikālus ritma un harmoniju salikumus un pārsteigumus. 2. jūlijā notiks vēl viens Denisa Macujeva koncerts festivāla ietvaros – šoreiz ar simfonisko orķestri.

„Baltijas muzikālo sezonu” vasaras programma Dzintaru koncertzālē paredz arī vairāku citu pasaulslavenu zvaigžņu uzstāšanos.

Leģendārais pianists Deniss Macujevs uzstāsies neparastā ampluā – viņš spēlēs džezu!

11. jūlijā notiks operdīvu Elīnas Garančas un Hiblas Gerzmavas koncerts ar simfonisko orķestri. 16. jūlijā uzstāsies slavenais amerikāņu tenors Lorenss BRAUNLIJS un soprāns Sāra KOBERNA .

5. augustā dzirdēsim lielisko Kristīni Opolais, 18. augustā – pasaulslaveno vijolnieku Džošua Bellu, savukārt 3. septembrī – vienu no izcilākajiem trompetistiem pasaulē Krisu Boti.

„Tā būs lieliska alternatīva ierastajiem vasaras festivāliem Jūrmalā, jo mūsu projekts ir aicināts popularizēt augsto mākslu ilglaicīgā perspektīvā,” uzskata Guntis Rāvis.

Patiesībā ir jauki, ka Jūrmalā šogad būs jauni svētki! Jo svētku, kā zināms, nekad nav par daudz.

Ne mazsvarīgs jaunā festivāla pluss ir cenu politika, kas būs demokrātiska un klasiskās mūzikas cienītājiem ļaus izbaudīt ekstraklases koncertus neatkarīgi no maciņa biezuma.

Kā uzsver fonda „Baltijas muzikālās sezonas” direktors Aleksandrs Gafins, projekts būs veiksmīgs un iegūs popularitāti ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā, jo ir plānota sadarbība ar Eiropā populāro televīzijas kanālu „Klassika”, kas aptver 20 miljonu auditoriju.

„Latvijas skatītājiem būs iespēja redzēt uz mūsu skatuves lieliskus izpildītājmāksliniekus, savukārt fonda nākamā gada stratēģija ļaus būtiski paplašināt žanra robežas. Plānojam arī turpmāk sadarboties ar leģendāriem mūziķiem, horeogrāfiem un teātra režisoriem no visas pasaules,” sola fonda mākslinieciskais vadītājs Andrejs Žagars.

Atbildēt