Labiekārtots Raiņa un Aspazijas vasarnīcas-muzeja dārzs

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadība kopā ar LBAS dalīborganizāciju vadītājiem 1. maijā atzīmēja Darba svētkus un, godinot Satversmes sapulces rosinātāja un tajā ievēlētā deputāta, dzejnieka Raiņa piemiņu, labiekārtoja Raiņa un dzejnieces Aspazijas vasarnīcas-muzeja dārzu Jūrmalā, aģentūra LETA uzzināja LBAS.

LBAS šajā dārzā plāno stādīt savienības sarūpētās parka rozes un veikt citus darbus.

Daļu rožu stādu dāvina Nacionālais botāniskais dārzs, atbalstot šo kultūrvēsturisko objektu.

Raiņa un Aspazijas vasarnīcas-muzeja galvenā speciāliste Astrīda Cīrule norāda, ka 1.maijs muzejā vienmēr ir īpašs, jo abi dzejnieki – Rainis un Aspazija – bija Satversmes sapulces deputāti. Rainis katru gadu esot rakstījis īpašu dzejoli, kas bija veltīts 1.maijam. “Muzejs ir pateicīgs par LBAS ideju, jo tikai pagājušā gada augustā mēs atvērāmies pēc restaurācijas, un mūsu dārzam vēl jātop. Darba svētkos kopīgi stādīsim rozes mūsu valsts dibinātāju piemiņai un Latvijas nākotnei, tās simtgadi gaidot,” pauda Cīrule.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca ir divām izcilām personībām latviešu kultūrā veltīts muzejs. Informācija Memoriālo muzeju apvienības mājaslapā liecina, ka muzejs saglabā, popularizē un aktualizē viņu kultūras mantojumu. Vasarnīcu Majoros Rainis nopirka 1926.gada rudenī. No 1927. līdz 1929.gadam tā bija dzejnieku darba un vasaras atpūtas vieta. Vasarnīca kļuva par Raiņa pēdējo dzīves vietu.

1949.gadā vasarnīcā tika atklāts Raiņa muzejs, bet 1969.gadā izveidots muzeja komplekss, kurā apvienotas trīs Jūrmalas koka apbūvei raksturīgas ēkas.

 

Atbildēt