Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Jūrmalā atklāj biznesa inkubatoru

Jūrmalas Ziņas

, Bizness

Jūrmalā, Dubultu prospektā 4 atklāts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubators, kurā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai, ziņo aģentūra LETA.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe biznesa inkubatora atklāšanā piektdien, 17.februārī pauda gandarījumu, ka jaunajiem uzņēmumiem un biznesa idejām ir pieejama telpa, kurā gūt profesionālu atbalstu un iedvesmu savu ieceru īstenošanai. “Biznesa inkubatora atklāšana Jūrmalā ir ārkārtīgi svarīgs notikums Jūrmalas uzņēmējdarbības vides dzīvē. Pirmo reizi mūsu pilsētā ir vieta, kur pulcēties jaunām biznesa idejām un kur gūt profesionālu atbalstu to īstenošanai,” sacīja Sproģe, novēlot biznesa inkubatoram kļūt par atspēriena punktu jaunu, konkurētspējīgu vēsmu ienešanai Jūrmalas uzņēmējdarbības vidē.

LIAA direktors Andris Ozols uzsvēra, ka Latvijas nākotne ir inovatīva, eksportspējīga uzņēmējdarbība, kas spēj nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamās darbavietas visā valstī, stabilu labklājību un drošību par nākotni. Tāpēc nenovērtējami svarīga ir palīdzība ne tikai jaunas uzņēmējdarbības sākšanai, bet arī jau esošās attīstīšanai. Pēc viņa teiktā, LIAA biznesa inkubatoros būs iespējas attīstīt savu ideju un iegūt praktiskas konsultācijas.

Pasākuma laikā esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, kā arī citiem interesentiem bija iespēja uzzināt biznesa inkubatora darbības pamatprincipus, apskatīt tā telpas, iepazīties ar biznesa inkubatora sadarbības partneriem, kā arī iegūt informāciju par LIAA biznesa inkubatora attīstības plāniem Jūrmalā un tā darbības teritorijā – Kandavas, Jaunpils, Tukuma, Engures, Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas un Baldones novados.

Jau ziņots, ka LIAA izveidojusi 14 biznesa inkubatorus reģionos Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī, kā arī reģionālas nozīmes centros – Kuldīgā, Talsos, Bauskā, Siguldā, Ogrē un Madonā, un vienu radošo biznesa ideju inkubatoru Rīgā.

Inkubatorā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50%, un inkubators attiecīgi segs otru pakalpojuma vērtības daļu. Inkubatoros uzņēmēji var testēt arī savas biznesa idejas un saņemt bezmaksas konsultācijas.

One Comments

Atbildēt