Latvijas mēroga fizikas konkursā Rīgas reģiona finālā 2. vieta Jūrmalas Alternatīvās skolas komandai

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa „Fizmix Eksperiments” Rīgas reģiona finālā Jūrmalas Alternatīvās skolas komanda Lauznis izcīnījis augsto 2. vietu, savukārt uzvaru un ceļazīmi uz nedēļu garu vasaras nometni nopelnīja Limbažu novada ģimnāzijas komanda Lambda džeki, kas izvirzījās vadībā ar viena punkta pārsvaru. No Jūrmalas novada finālā piedalījās arī Jūrmalas pilsētas Jaundubultu un Majoru vidusskolas. Lai sasniegtu tik augstus rezultātus, skolēniem bija aktīvi jāapgūst fizika uz jāapsteidz citas – kopumā 39 Rīgas reģiona komandas.

Fināla kārtā komanda Lambda džeki sīvā cīņā uzskatāmi demonstrēja savas zināšanas un prasmes, iegūstot 100 punktus. Savukārt otrās vietas ieguvēji – komanda Lauznis no Jūrmalas Alternatīvās skolas ieguva 99 punktus, bet trešās vietas ieguvēji – komanda Āpši no Siguldas Valsts ģimnāzijas nopelnīja 98 punktus.

„Visi dalībnieki ir uzvarētāji, jo iegūtās fizikas zināšanas noderēs arī turpmākajā dzīvē! Komandu sniegums parāda, ka jaunieši ir aktīvi mācījušies un eksperimentējuši – pat sarežģītākie un āķīgākie fināla uzdevumi tika izpildīti ar lielu precizitāti. Turklāt komandu cīņa par uzvaru bija ļoti sīva − pirmo trīs vietu ieguvējus vienu no otra šķīra tikai viens punkts. Prieks redzēt, ka „Fizmix Eksperimentā” piedalās tik plašs dalībnieku loks, un ceru − jaunieši turpinās padziļināti apgūt fiziku un arī izvēlēsies kārtot fizikas eksāmenu,” stāsta konkursa mentors un žūrijas pārstāvis, Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes dekāns Oskars Krievs.

„Paldies visiem tūkstoš divi simti septiņdesmit diviem konkursa dalībniekiem, kuri pieņēma izaicinājumu un bija pietiekami drosmīgi, lai startētu vienā no sarežģītākajiem konkursiem Latvijā! Esmu pārliecināts, ka ieguvēji ir ne tikai finālisti, kuriem ir iespēja cīnīties par galveno balvu, bet visi dalībnieki, kuri veltīja laiku padziļinātai fizikas apgūšanai. Ceru, ka Latvenergo koncerna rīkotais erudīcijas konkurss būs palīdzējis apzināties fizikas zināšanu noderīgumu arī ārpus mācību stundām,” stāsta AS „Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Fināla kārtā skolēniem bija jārisina praktiski uzdevumi par tādiem tematiem kā jaunās tehnoloģijas, energoefektivitāte, projektēšana, mērinstrumenti, datu apstrāde u. c., kur pareizo atbilžu iegūšanai nepieciešamas fizikas zināšanas. „Fizmix Eksperiments” uzdevumi tapuši sadarbībā ar Elektrum Energoefektivitātes centru, izglītības uzņēmumu Lielvārds, Latvijas Universitātes Jauno Fiziķu skolu un Rīgas Tehnisko universitāti.

 

Atbildēt