Nav netalantīgu bērnu

No 15. līdz 19. jūnijam Jūrmalā notiks IX starptautiskais bērnu un jauniešu festivāls „Rudaga–2017”. Šie svētki Jūrmalā notiek kopš 2009. gada un ar katru gadu paplašinās un pieņemas spēkā.

– Mūsu festivāla devīze ir: „Mēs runājam visās valodās, un netalantīgu bērnu nav.” Mēs patiesi ticam, ka jebkuram bērnam ir gan talants, gan potenciāls – tā ir tā dievišķā dzirksts, kurai noteikti jāļauj aizdegties. Pieaugušo pienākums ir izdarīt visu iespējamo, lai šī dzirkstele spētu koši iedegties, – saka Inesa Testeļeca, festivāla rīkotāja, Jūrmalas bērnu un jauniešu interešu izglītības iestādes „Rudaga” vadītāja.

Košāk, interesantāk, krāsaināk

– Mums ir vairāki galvenie uzdevumi, – turpina Inesa Testeļeca. – Pirmais un galvenais – ļaut jaunajiem talantiem parādīt sevi, savas spējas, meistarību, kā arī, vērojot vienaudžu uzstāšanos, pasmelties kaut ko jaunu un sev noderīgu. Otrs, ne mazāk svarīgais mērķis, ir palīdzēt mūsu jaunajiem dalībniekiem iepazīties un sadraudzēties.

Protams, arī uzņemot viesus Jūrmalā, mēs ar lielu prieku rādām viņiem savu pilsētu, stāstām par to un rīkojam ekskursijas.

Neatņemama ikviena festivāla daļa ir labdarības akcijas, kurās piedalās bērni. Sniedzot palīdzību vienaudžiem – ­ slimiem bērniem, bērniem no trūcīgām ģimenēm –, viņi no mazotnes mācās iejūtību un dara labus darbus. Tas ir ļoti svarīgi bērna garīgajai attīstībai.

Katru reizi, rīkojot kārtējo festivālu, cenšamies to padarīt interesantāku, košāku un krāsaināku. Jo ir tik svarīgi, lai bērns no agra vecuma sev apkārt izjustu radošu atmosfēru. Bērns, kura dzīvē ir mūzika, deja, poēzija, sports, aug laimīgs, ātrāk attīstās gan fiziski, gan garīgi. Māksla aizrauj, atbrīvo, attīsta, audzina raksturu, darba mīlestību, mērķtiecību. Šīs īpašības bērniem noderēs pieaugošo dzīvē.

Festivāls dienu pēc dienas

Festivāla „Rudaga–2017” konkursos var sacensties dalībnieki no trim līdz 21 gadam.

Pirmā festivāla diena, 16. jūnijs, būs veltīts konkursam, kuru vērtēs profesionāla žūrija. Nominācijas – vokāls, instrumentālā mūzika, skatuves māksla, modes teātris, cirks, horeogrāfija.

Otrajā dienā, 17. jūnijā, bērniem tiks organizēta ekskursija „Rundāles pils – Latvijas baroka brīnums”. Pils Baltajā zālē notiks labdarības koncerts, kurā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solisti un citi slaveni mūsu valsts mākslinieki.

Trešajā dienā, 18. jūnijā, festivāls atgriezīsies Jūrmalā un būs piesātināts ar rotaļām, meistarklasēm, radošām darbnīcām un tirdziņiem.

Tieši uz festivāla skatuves notiks labdarības akcija „Uzdāvini varavīksni!”. Var atnest jaunas rotaļlietas un kancelejas preces „Drosmes kastei”(tikai, lūdzu, jaunas!).

Papildus tam, festivāla ietvaros 28. maijā notiks zīmējumu konkurss „Ciemos pie varavīksnes”. Bērniem vēl ir laiks atsūtīt savus darbus (viens zīmējums jebkādā tehnikā, A3 formāts): „Rudaga” festivāls “Rudagа–2017”, Rīgas iela 3, Jūrmala, LV-2015, Latvija. Sīkāka informācija: www.rudaga.lv

Dmitrijs Maiskis

 

Atbildēt