Neveiksmīga sezona ar miglainu nākotni

Jūrmalas Ziņas

, Sports

Sesto sezonu LBL čempionātā noslēgusi “Jūrmala/Fēnikss” komanda, 32 spēlēs izcīnot 13 uzvaras un paliekot septītajā vietā. Divas uzvaras no liepājniekiem un izslēgšanas spēlēm. Labi, ka sezonu izdevās pabeigt ar 77:71 (Jeromanovs, Dušelis pa 16) uzvaru pār pastarīšiem “Latvijas Universitāti” un septīto vietu. Tomēr jūrmalnieku šīs sezonas attālumu līdz play-off līmenim parādīja priekšpēdējā spēlē piedzīvotais 72:94 (Iļjins 18, Elksnis 12) pret piektās vietas ieguvējiem “Barons kvartālu”. Pēc pirmā puslaika bija 29:50…

“Jūrmala/Fēnikss” sezonu sāka veiksmīgi, vienubrīd turnīra tabulā bija pat trešajā vietā, taču subjektīvu un objektīvu iemeslu dēļ sākās pamatīga lejupslīde. Jā, bija daudzi savainojumi, tomēr rezultāti laukumā drīzāk bija kā spoguļattēls pilsētā notiekošajam. Trukšņa nedienās ap mēra krēslu un varas cīņās pilsētas vadībai basketbols nebija prioritāte. No iecerētās jaunās mājvietas Jūrmalas Valsts ģimnāzijā atkal bija jāpārceļas uz Lapmežciemu. Komandai krājās parādi par sporta bāzēm, sava īsta mājas treniņu bāze nebija, aizkavējās algu izmaksa un radās bažas, ka sezona varētu beigties pusratā. Līdz tādam kaunam, par laimi, nenonācām. Pavasara pusē, tuvojoties vēlēšanu laikam, pilsētas varas pārstāvji tribīnēs bija kuplākā skaitā. Tomēr katrs dzīvoja un dzīvo savu dzīvi – pilsēta, sporta servisa centrs un pati komanda.

Sezonas laikā, kad komandu mocīja spēlētāju savainojumi, palīdzīga roka netika pasniegta. Kāds sastāva papildinājums tobrīd būtu ai, kā noderējis. Uz tiešo konkurentu fona salīdzinoši pliki un nabagi, jūrmalnieki cīnījās esošajiem spēkiem. Tie bija mazliet par īsu. Ja būtu savādāk, tas diez vai būtu objektīvs iznākums. Valmierā, Jēkabpilī, Liepājā, arī “Barons kvartālā” sezonas laikā veica mērķtiecīgu sastāva papildinājumu. Tāpēc iznākums ir tāds, kāds tas ir. Šis būs pirmais pavasaris pēc iepriekšējiem trim, kad izslēgšanas spēļu basketbols Jūrmalā nebūs.

Daudzo savainojumu dēļ visās 32 spēlēs šosezon piedalījās tikai divi spēlētāji – Edgars Jeromanovs un Artūs Dušelis. Jeromanovs ar vidēji 13,2 punktiem noslēdza līgas rezultatīvāko spēlētāju desmitnieku, ar 6,1 rezultatīvu piespēli bija otrais labākais. Viktors Iļjins ar vidēji 8,2 atlēkušajām bumbām bija otrais cīņā zem groziem. Pa reizei laukumā tika arī vietējie jūrmalnieki – Uldis Feldmanis 17 spēlēs vidēji laukumā bija 10 minūtes, Edgars Šterns-Štirne piedalījās piecās spēlēs jau izšķirtos brīžos – vidēji pa 73 sekundēm. Tuvākajā laikā būtisks papildinājums nav gaidāms no sporta skolas apcirkņiem, taču tā jau ir tēma citam rakstam.

Vai “Jūrmala/Fēnikss” komandai būs arī turpinājums? Kluba mājas lapā publicētajā valdes priekšsēdētāja Jāņa Drulles sezonas beigu intervijā skepse ir pietiekami liela: “Laikam viss atkarīgs no vēlēšanu rezultātiem. Ja cilvēki, kas vadīs jauno domi, ļoti vēlēsies, lai Jūrmalai būtu tāda līmeņa basketbola komanda, esmu gatavs pieslēgties, bet jāsaprot, ka tas ir pietiekami dārgs pasākums.  Vispār jau jaundibinātais Jūrmalas sporta centrs ar tā burvīgo vadītāju ir katastrofa. Mēnešiem nevar pieskrūvēt grozu, bet tā vietā dzejo milzu īres un pie pirmās iespējas cenšas iegriezt soda sankcijas. Tāda sajūta, ka nevis darām pilsētai kopēju lietu, bet Sporta servisa centram jāapkalpo kāds mūsu individuāls dārgs hobijs.”

Māris Siliņš

Atbildēt