Partijai “Gods kalpot mūsu Latvijai” ir vērienīgi plāni Jūrmalā

Partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai” Jūrmalas nodaļa iestājas par gudru attīstību, pielietojot mūsdienu tehnoloģijas, lai atkal padarītu Jūrmalu par kurortoloģijas, medicīnas tūrisma un kultūras centru Eiropas mērogā. Mūsdienīgai pilsētai jābūt pieejamai un ērtai gan tās iedzīvotājiem, gan tūristiem. Partijas 4. marta kongresā par šiem jautājumiem publiski runāja Jūrmalas nodaļas vadītājs ārsts Jānis Sokolovs, kurš prezentēja pirmos soļus gudras pilsētas izveidē.

Kopš 2009. gada Jūrmalā iedzīvotāju skaits ir krities par vairāk nekā 3200 iedzīvotājiem, tāpat samazinās arī pilsētas ieņēmumi – mazāk cilvēku nozīmē mazāk strādājošo, attiecīgi demogrāfiskā slodze uz vienu cilvēku ar katru gadu tikai pieaug. Turklāt, ja vidējā bruto alga paliks pašreizējā līmenī (681 eiro), situācija nemainīsies par labu Jūrmalas iedzīvotājiem. Tādēļ ir jāveicina ekonomiskā aktivitāte Jūrmalas pilsētā, atgriežoties pie nozares, kas vēsturiski bijusi tās stūrakmens – kurortoloģijas un medicīnas tūrisma.

Dzīves kvalitāte pilsētā ir augsta, tomēr Jūrmalā jūtama stagnācija un netiek īstenots tās potenciāls kā plaukstošai kūrortpilsētai ar mūsdienīgu tehnoloģiju atbalstu. Sokolovs ir pārliecināts, ka Jūrmalu iespējams vadīt gudri un mūsdienīgi. Viņš uzskata, ka Jūrmala var kļūt par Eiropas līmeņa kurortoloģijas centru un medicīnas tūrisma līderi Latvijā, nodrošinot augstas kvalitātes medicīnisko aprūpi līdzīgi citām Baltijas valstu piejūras pilsētām, piemēram, Klaipēdai un Palangai.

Lai veicinātu gan iedzīvotāju, gan pilsētas viesu labklājību, Jūrmalai ir jākļūst par gudro pilsētu – vietu, kurā mūsdienu tehnoloģijas tiek izmantotas pilsētas iedzīvotāju vajadzību izpildei. Ērtākai rēķinu apmaksai un konsultāciju saņemšanai nepieciešams izveidot vienotu maksājumu centru, kurā visi Jūrmalas iedzīvotāji varētu vienuviet apmaksāt savus rēķinus un saņemt konsultācijas no pilsētas domes. Tāpat nepieciešams ieviest Jūrmalnieku karti, ar kuru pilsētas iedzīvotājiem pienāktos dažādas atlaides un priekšrocības, norēķinoties par pirkumiem, izmantojot sabiedrisko transportu, apmeklējot kultūras pasākumus un medicīnas iestādes.

Starp “Gods kalpot mūsu Latvijai” Jūrmalas nodaļas plāniem ietilpst arī vēsturiskās Majoru muižas atjaunošana, lai tajā izveidotu jūrmalnieku kultūras centru, kā arī mērķtiecīga kultūrvēsturisko objektu stāvokļa apzināšana, lai nelaistu postā pilsētas vēsturi. Šajā nozarē strādās “Gods kalpot mūsu Latvijai” Jūrmalas nodaļas kandidāts Andrejs Kondratjuks, kurš ir pieredzējis Rīgas namu pasākumu centru pārvaldnieks un uzstāj, ka “bez vēstures nav nākotnes”.

Tāpat, runājot par vēsturi un tagadni, “Gods kalpot mūsu Latvijai” Jūrmalas nodaļas kandidāte Natālija Ābola ir sašutusi par jūrmalnieku nevienlīdzīgiem dzīves apstākļiem. Jūrmalai kļūstot par Pierīgas guļamrajonu, lielai daļai tās iedzīvotājiem ir nepieņemami dzīves apstākļi un pašreizējā Jūrmalas dome pat sociālajās mājās nav cienīgi parūpējusies par apstākļiem. “Šī situācija ir jāmaina. Ikvienam ir jābūt cienīgiem dzīves apstākļiem – siltajam ūdenim, apkurei, dušai, plītij.”

Šīs ieceres un arī citas iniciatīvas tiks realizētas kopīgā komandas darbā ar partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai” Jūrmalas nodaļas biedriem un jūrmalniekiem, jo cilvēks ir partijas pamatvērtība un kopdarbs – gudras pārvaldības pamats. Informācija par partijas Jūrmalas nodaļas iecerēm ir pieejama www.gudrapilseta.lv.

Atbildēt