Pārtraukts iepirkuma konkurss par automatizēto transporta iebraukšanas kontroles sistēmu Jūrmalā

Jūrmalas pilsētas dome pārtraukusi iepirkumu par pašvaldības automatizēto transporta iebraukšanas kontroles sistēmu, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija. Jūrmalas pašvaldībā aģentūra LETA uzzināja, ka iepirkumu komisija 2017.gada 14.februāra sēdē lēma, ka konkursa nolikumā jāveic būtiski grozījumi, līdz ar to iepirkuma procedūra ir pārtraukta un tiks izsludināts jauns konkurss.

Jau ziņots, ka pašvaldība sākotnēji, veicot grozījumus iepirkuma konkursa nolikumā, pagarināja noslēguma termiņu no 13.februāra līdz 31.martam.

Automatizētā transporta iebraukšanas kontroles sistēma vajadzīga, jo Jūrmalas domes jaunie noteikumi par transportlīdzekļu iebraukšanu īpašā režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā paredz ieviest elektroniskas iebraukšanas kartes, kas aizvietos līdzšinējās papīra caurlaides.

Dome skaidro, ka noteikumi izstrādāti dēļ tiesiskā regulējuma trūkumiem, piemēram, ka caurlaides iespējams saņemt tikai pilsētas domē vai Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), kas ir papildu slogs gan komersantiem un fiziskām personām, gan institūcijām. Turklāt dome uzskata, ka nepieciešams modernizēt caurlaižu sistēmu, izmantojot mūsdienīgus informācijas tehnoloģiju risinājumus.

Pašvaldība izvēlējusies ieviest caurlaides, ko nav iespējams pazaudēt vai sabojāt, tās iegādāties un veikt nodevas maksājumus varēs Jūrmalas domes tīmekļa vietnēs. Paredzēta automātiskā caurlaižu reģistrēšana informācijas sistēmā atsevišķām fizisko un juridisko personu kategorijām, kuras ir atbrīvotas no nodevas samaksas. Turklāt pašvaldība iecerējusi transportlīdzekļu kontroli veikt ar videotehniskās kontroles ierīcēm.

Jūrmalas pilsētas pašvaldības pārstāve Zane Leite aģentūrai LETA norādīja, ka jaunā kārtība atvieglos ilgtermiņa caurlaižu iegādes un izsniegšanas procesu. Būtiskākās izmaiņas ir saistītas ar atteikšanos no ilgtermiņa caurlaidēm papīra formā. Turpmāk caurlaide būs ieraksts informācijas sistēmā, kas tiks veikts par katru transportlīdzekli pēc nodevas samaksas (vai bez nodevas maksāšanas, ja personai ir piemērojams atbrīvojums saskaņā ar saistošajiem noteikumiem).

Atbildēt