Policijas ziņas nr. 6

Akcija pret noziedzīgu līdzekļu legalizāciju

Laikā no 14. līdz 18.novembrim Eiropas policijas birojs (EUROPOL) organizēja cīņu pret krāpniekiem – tiem, ar kuru starpniecību noziedzīgās grupas var viegli pārvietot un legalizēt noziedzīgi iegūtus līdzekļus. Dalībvalstis atklāja 580 personu saistību ar šāda veida noziegumiem, savukārt 178 aizdomās turamās personas par noziedzīgu līdzekļu realizāciju aizturēja. Viens kriminālprocess uzsākts arī par kādu Latvijas valsts piederīgo – 1980. gadā dzimušu vīrieti, kas saistīts ar Jūrmalu.

Pamanot Latvijas valsts piederīgā aizdomīgās darbības ar naudas pārskaitījumiem, Polijas likumsargi ziņoja Latvijai, ka, iespējams, krāpšanas rezultātā no kādas Vācijas bankas konta pārskaitīti naudas līdzekļi uz Latvijas pilsonim piederošu Polijas bankas kontu, kur daļa no naudas izņemta skaidrā naudā, bet daļa pārskaitīta tālāk uz tam pašam Latvijas pilsonim piederošu bankas kontu Latvijā. Lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus Valsts policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195. panta otrās daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādām darbībām Krimināllikumā paredzēta atbildība – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.
Mājā audzē marihuānu kā puķu stādus

Valsts policija privātmājā Jūrmalā atklāja profesionāli izveidotu marihuānas audzētavu. Tika izņemti 70 vidēja izmēra, kā arī vairāki mazāki marihuānas stādi. Pašreizējā informācija liecina, ka šo rūpalu īstenojusi piecu cilvēku grupa. Visus aizdomās turamos policijai ir izdevies aizturēt.

Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policisti ieradās privātmājā Jūrmalā, Slokas apkaimē, lai veiktu kratīšanu. Veicot mājas apskati, likumsargi atrada atsevišķu telpu, kurā ievietota telts marihuānas audzēšanai. Šajā teltī atradās 70 marihuānas stādu, kopā – aptuveni 2,9 kilogrami nežāvētas marihuānas. Tāpat policisti atklāja, ka marihuānas audzēšana notiek arī vannas istabā, kur tika atrasti podiņi ar pavisam nelieliem marihuānas stādiem.

Jau minētajā privātmājā tajā pašā dienā tika aizturēta 1995. gadā dzimusi sieviete, kuru tur aizdomās par līdzdalību noziegumā.
Glābēji noceļ skārda gabalu

Jūrmalas ugunsdzēsēji-glābēji pagājušajā nedēļā steidzās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas uz balkona, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, sodrēji dūmvadā, starpsiena, starpstāvu pārsegums un dārza māja.

VUGD darbinieki Jūrmalā no trīsstāvīgas sabiedriskās ēkas jumta nocēla nolūzušu skārda gabalu, kas apdraudēja garāmgājējus.
Meklē bezvēsts pazudušo

VP RRP Jūrmalas iecirknis meklē bezvēsts pazudušo Niko Milleru, dzim.1977.g., kurš 02.07.2016. rītā izgāja no savas dzīvesvietas Jūrmalā, Bulduru mikrorajonā, un iespējams, devās uz Rīgu. Līdz šim nav informācija par viņa atrašanās vietu.

N.Millera pazīmes: augums 185cm, kalsnas miesas būves, tumši mati, ļoti īsi nogriezti. Apģērbs: melna džinsu auduma jaka bez uzrakstiem, melnas bikses, melni sporta apavi, līdzi ir atslēgu saišķis garā ķēdē. Ziņot: 67075141, 67075111, 110.

Andris Lapiņš

Atbildēt