„Profesiju dienās skolēniem” Jūrmalas Alternatīvās skolas skolnieks Matīss Ričards Baumanis iepazīstas ar ķīmiķa profesiju AS „Grindeks”

Jau astoto gadu mērķtiecīgākie Latvijas 9.-12. klašu skolēni ar padziļinātu interesi par ķīmiju un ar to saistītajām zinātnēm piedalās AS „Grindeks” rīkotajās „Profesiju dienās skolēniem”. No 177 skolēnu pieteikumiem no vairākām Latvijas pilsētām un reģioniem tika izvēlēti 40 projekta dalībnieki, tai skaitā arī Jūrmalas Alternatīvās skolas 9. klases skolnieks Matīss Ričards Baumanis.

Matīss Ričards stāsta, ka savu nākotni visticamāk saistīs ar ķīmiju un bioloģiju, tāpēc iespēja piedalīties „Grindeks” rīkotajās „Profesiju dienās skolēniem” kā ķīmiķim-analītiķim viņam uzreiz iepatikās. „Manuprāt, „Grindeks” ir lielisks uzņēmums, kurš izstrādā un ražo zāles, tā palīdzot visai sabiedrībai. Man ir liels gods iepazīt ķīmiķa-analītiķa profesiju tieši šeit,” norāda skolēns. Matīsa Ričarda sasniegumi ķīmijā un bioloģijā ir ievērojami, tāpēc jaunietis pēc pamatskolas beigšanas plāno turpināt mācības ģimnāzijā kādā no šiem novirzieniem.

„Pavadot vienu dienu „Grindeks”, man ir radies ļoti patīkams iespaids par uzņēmumu. Es uzzināju daudz par ķīmiķa-analītiķa darba pienākumiem un to, kā strādāt ar hromatogrāfu, ko uzskatu par ļoti vērtīgu pieredzi, jo skolā par to nestāsta.  Es iepazinos ar jaukiem un profesionāliem darbiniekiem, bet galvenais – man bija praktiska iespēja darboties,” tā skolēns.

AS „Grindeks” ķīmiķis-analītiķis Jānis Kunakovs: „Esam lieliski pastrādājuši kopā un es ceru, ka šodien iegūtas zināšanas un prasmes Matīsam Ričardam būs lietderīgas. Dienu sākām ar ekskursijām un laboratoriju apmeklējumu, bet pēc šīs teorētiskās daļas sagatavojām aparatūru, lai ķertos klāt ikdienas darbiem – analīžu veikšanai.”

„Profesiju dienas skolēniem” šogad norisinās no 8. februāra līdz 8. martam. Projekta laikā „Grindeks” piedāvā iepazīt vienpadsmit profesijas, kas pārstāvētas farmācijas uzņēmumā.

 

 

Atbildēt