Putniņus žēl un cilvēkus arī

Jau esmu vēstījis lasītājiem, ka vairākkārt esmu vērsies Dabas aizsardzības pārvaldē, lai tā pārtrauktu izsniegt atļaujas savvaļas putnu iegādei un izmitināšanai pilsētas rajonā, kurš ģenerālajā plānā nav paredzēts šādiem nolūkiem, tas ir – Asaros. Atsaucoties uz rajona iedzīvotāju lūgumu, šim iesniegumam pievienojās arī dome. Pēc četriem smagu pārdomu mēnešiem pārvalde beidzot nonāca pie secinājuma, ka visus šos gadus slimo putnu izvietošanu ir sankcionējusi NELIKUMĪGI.

Kur ir situācijas traģiskums un problēmas būtība? Desmit gadus Slokas dzīvnieku patversme, kura pastāvīgi uzvar bēdīgi slavenajos domes konkursos, neizvieto slimos un ievainotos putnus pie sevis, bet, kā izrādās, ved uz privātu adresi Asaros. Tātad, tāpat kā dome, ignorē Ministru kabineta noteikumus, kas nosaka domei pienākumu izmitināt savās patversmēs arī savvaļas putnus.

Naudu šai funkcijai dome nav iedalījusi visu attiecīgo laika posmu. Tāpēc patversme, kurai nebija attiecīgo resursu, nodeva putnus brīvprātīgo putnu aizstāvju gādīgajās rokās Asaros.

Tātad nodokļu maksātājiem jārēķinās ar papildu izdevumiem patversmes paplašināšanai, bet dzīvnieku aizstāvjiem jāseko līdzi smakai no tās krematorijas. Vai tik no turienes nesmaržo pēc cepta medījuma? Bet mēs pēc mēneša šo stāstu atcerēsimies un sauksim vainīgos pie atbildības. Par bezdarbību!

Atbildēt