Šābrīža zaudētāja nr. 7

Bijušā Jūrmalas domes vicemēra Romāna Mežecka iepriekšējā sieva ar odiozā miljonāra Jūlija Krūmiņa kampaņas propagandas finansējuma shēmām ar mokām no Latvijas Zemnieku savienības iedabūta Eiropas Parlamentā, kur viskūtrāk no visiem Latvijas pārstāvjiem piedalījusies balsojumos (tikai 67,71% gadījumu).

Tas gan viņai neliedz saņemt algā ap 100 tūkstošiem eiro gadā, kā arī nobalsot kā dzimtenes nodevējai jeb krievu plintniecei. Iepriekš Grigule tika izslēgta no Latvijas Zaļās partijas ar skandālu par rupjiem pārkāpumiem vēlēšanās.

Uz redakcijas slēgšanas brīdi nebija droši zināms, kad Latvijas Zemnieku savienības (turpmāk – LZS) valde sēdē lems par Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Ivetas Grigules pret balsojumu jautājumā par cīņu ar Krievijas propagandu, tomēr jau tagad ir skaidrs, ka partijas vadības līmenī varētu tikt atbalstīta Grigules izslēgšana no partijas, to LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atzinis Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Premjers atkārtoti uzsvēra, ka Grigule pārkāpusi visas robežas, ko vien varēja pārkāpt un neesot nekāda pamata uzskatīt, ka Grigule aizstāv tās intereses, kuras aizstāv valsts. Kučinska ieskatā Grigules balsojums neatspoguļo Latvijas pozīciju stratēģiskās komunikācijas jautājumā, jo “cīņa pret propagandu un demagoģiju būs efektīva vienīgi tad, ja darbosimies kopā ar saviem partneriem ES un NATO.”

“Domāju, ka partijas vadība būtu gatava atbalstīt šķiršanos no Grigules un droši varu sacīt, ka vismaz partijas vadības līmenī valda vienprātība par viņas iespējamo izslēgšanu,” piebilda M. Kučinskis.

LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis pavēstīja, ka telefonsarunā Grigulei ir paudis, ka gan viņš personīgi, gan partija Grigules rīcību neatbalsta un ka tā ir pretrunā politiskā spēka programmai. Grigule uz īsu laiku – dienas pirmo pusi – Latvijā ieradīsies līdz decembra vidum, taču no rīta valdes sēdi nesanāks sasaukt. Tomēr LZS neatkāpsies no plāniem skatīt EP deputātes rīcību, un tas ir tikai laika jautājums, kad Grigule būs uz vietas un viņas rīcība tiks apspriesta partijas sanāksmē, skaidroja Brigmanis. Viņš uzsvēra, ka aizmuguriski, bez pašas Grigules klātbūtnes šis jautājums netiks apspriests un izlemts priekšlaicīgi.

Eiropas Parlamenta deputāti Iveta Grigule (ZZS) un Andrejs Mamikins (Saskaņa) praksē Eiropas Parlamentā iekārtojoši viens otra ģimenes locekļus, vēsta pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica. Centrs norādījis, ka pie Mamikina par praktikanti strādā Grigules meita Anete, bet pie Grigules stažējas Mamikina dzīvesbiedre Natālija. Pats Mamikins Re:Baltica taisnojās, ka izskatījis vairākas kandidatūras, tostarp bijis piedāvājums pieņemt Grigules meitu, kura runājot labā angļu un franču valodā un tādēļ palīdz Ārlietu komitejas jautājumos. Mamikins gan atteicies atbildēt, vai praktikanti lūdza pieņemt tieši Grigule. No komentāriem izvairījusies arī Grigule. EP deputātiem atbalsta personāla algošanai piešķir 23 392 eiro mēnesī, un palīgus izvēlas pats deputāts. EP tikai pārbauda dokumentu esamību un izmaksā naudu. Alga stažieriem Briselē “uz rokas” nevar pārsniegt 1449 eiro mēnesī.

Kā mums raksta tapšanas laikā sūdzējās brīvais Jūrmalas žurnālists Dzintars Medenis, “to es nekad redaktoram Jānim Vilnītim nepiedošu, ka viņš man uzspieda vai katrā rakstā slavināt Ivetu Griguli un, kad atteicos, izmeta mani no avīzes”.

Atbildēt