Šābrīža zaudētājs

Jūlijs Krūmiņš, daudzkārtējais miljonārs, kurš vienlaikus ar vērienu dzīvo gan Jūrmalā, gan Siguldas pusmuižā un Baltezera villā. Atpazīstams ar kapteiņa cepuri un vienmēr kūpošu augstākā labuma Havannas cigāru mutē, bet valsts maksātās 1300 eiro pensijas šim kungam nepietiekot pat cigāru iegādei uz mēnesi.

2013. gadā viņš plātījās, ka beidzot varot izņemt no biznesa laukā 10 miljonus latu skaidrā naudā un ka drīz emigrēšot uz Austrāliju, jo dzimtenē viss esot pieriebies. Pēdējā laika intervijās viņš apgalvo, ka Jūrmalas nekustamo īpašumu projektos kā attīstītājs vēlējies investēt 25 miljonus eiro, tāpēc vairākkārt uzstājīgi lūdzis pēdējos četrus gadus pilsētas domi stūrējošam Gatim Truksnim viņam nelikt šķēršļus ar Būvvaldi, būvnormatīviem utt., taču kukuļus deputātiem vai mēram principa nedodot. Ziedojis “Dzintaru koncertzālei” 50 000 euro, lai uzstādītu vairākas krēslu rindas, dāsns sponsors Jūrmalas basketbola un volejbola klubiem – pēc mēra ierosinājuma īsziņu formā.

Tiktāl viss jauki, bet – kad viņu apcietināja KNAB darbinieki un ievietoja izolatorā ar sliktu uzturu, bez nepieciešamajām zālēm un bez siltā apģērba, dažās dienās apsaldējās, pasliktinājās prostatas kaite un temperatūra sakāpa līdz 39.9 grādiem, tāpēc pēc atbrīvošanas ir spiests ārstēties vismaz 10 dienas stacionārā pie gādīga medicīniskā personāla, lai atlabtu un spētu pabeigt sava mūža memuārus – atmaskojošo grāmatu. Par to, kā Latvijas republika nonākusi divu oligarhu Aivara Šķēles un Aivara Lemberga absolūtā varā (pēc paša Jūlija 25 gadu notikumu interpretācijas kopš LR Neatkarības atjaunošanas). Tāpat netika uz sava pēdējā mazbērna dzimšanas svinībām, par ko ļoti sūkstījās.

Iespējams, ka KNAB nežēlīgie veselības pārbaudījumi 73 gadus jaunajam Jūlijam Krūmiņam lika nožēlot, ka ļāvies godkāres velniņam un kārdinājumam ietekmēt Latvijas provinciālās politikas purvu ar tābrīža Jūrmalas vicemēra Romāna Mežecka bijušās sievas Ivetas Grigules bīdīšanu uz Eiroparlamentu, ar Gata Trukšņa skaļo kampaņu Jūrmalas domes vēlēšanās un ar bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas saraksta “No sirds Latvijai” iedabūšanu Jēkaba ielas krēslos 12. Saeimas vēlēšanās 2014. gada 4. oktobrī. Viss par Jūlija nopelnīto naudu, bet – kad pašam sita “X” stunda, neviens no politiskajiem “draugiem” vai “draudzenēm” nesteidzās palīgā, lai viņu izpestītu.

Atbildēt