Šābrīža zaudētājs

Saeimas deputāts Kārlis Seržants (ZZS) aizvadītās nedēļas nogalē Saeimas rezidencē Jūrmalā, Jūras ielā, sarīkojis privātu pasākumu, kas gan ir atļauts, tomēr no deputāta paša teiktā izriet, ka viņam liela loma pasākuma rīkošanā nav bijusi – viņš tikai apmaksājis īri, jo citādi pie šādām telpām tikt nevar.

Saeimas izpilddirektors Valdis Ziemelis skaidro, ka rezidences telpas izmantot ir tiesības pašam parlamentam, Baltijas asamblejai, kā arī īrēt Saeimas deputātiem, bet ne Saeimas darbiniekiem. Turklāt deputātiem ir tiesības īrēt šīs telpas arī privātām ballītēm neatkarīgi no to satura un formas.

Tomēr “Latvijas Avīze” norāda, ka apjukumu raisa Seržanta skaidrojumi par rezidences īri konkrētajam pasākumam – vispirms deputāts apgalvojis, ka vispār neesot tur bijis, tad atbildību par svinību vietas izvēli mēģinājis novelt uz ballītes organizatoriem, līdz beidzot atzinies, ka patiesībā pats apmaksājis telpu īri.

Viņa meita šo pasākumu bija aprakstījusi kā 12. novembrī notikušu “tēta un omītes apvienoto dzimšanas dienas pasākumu”.

Vēlāk Seržants skaidrojis, ka tas bijis viņa sievasmātes 80 gadu svinību pasākums, bet to sarīkojuši sievasmātes 50 skolēni. “Man ar to vispār nav nekāda sakara, tikai tas, ka es samaksāju oficiāli caur Saeimu,” norādījis deputāts.

Par Saeimas rezidences telpu īri esot vienojusies kāda sievasmātes skolniece, kas esot Saeimas darbiniece. “Pie viņas [sievasmātes] joprojām brauc regulāri ciemos kādas septiņas klases. Viņa ir leģendāra persona. Es šajā pasākumā biju tikai tik daudz, kā viņu aizvedu,” teicis Seržants.

Arī Saeimas izpilddirektors Ziemelis apliecina, ka Seržants izīrēja telpas uz vienu dienu. Pats deputāts nav varējis pateikt, cik samaksājis par telpu īri, jo rēķinu esot izmetis. “Vai tad es Krievijas vēstniecības telpas īrēju!?” neizpratni par šo mediju interesi paudis Seržants. Vēlāk gan deputāts pats atzvanīja, lai pateiktu, ka samaksājis par diviem numuriņiem un par trim dienām, lai gan reāli izmantotas tikai foajē telpas un tikai četras stundas. “Es samaksāju tik, cik man no Saeimas piestādīja par trim diennaktīm, bet par cenām prasiet Saeimai,” teica deputāts. Viena numuriņa cena šajā rezidencē, pēc Ziemeļa sniegtās informācijas, ir 10 līdz 11 eiro par diennakti. Spriežot pēc Seržanta teiktā, var rēķināt, ka viņš par reprezentablo telpu īri privātajai ballītei samaksājis 60 līdz 66 eiro.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs publiski izskanējušo informāciju par Saeimas deputāta Kārļa Seržanta (ZZS) apmaksātajām Saeimas rezidences telpām savas sievasmātes 80. gadu jubilejas svinībām.

Apmēram piecas stundas ilgušajām svinībām izmantots rezidences foajē, bez jebkāda apkalpojošā personāla. Kad žurnāliste viņam uzdeva jautājumu “par jūsu pasākumu Jūrmalā”, pirmajā brīdī viņš esot nodomājis, ka tiekot jautāts par Zaļās partijas Jūrmalas nodaļas pasākumu, kas demonstrēts TV3 raidījumā “Nekā personīga”, tādēļ atbildējis, ka tajā pasākumā nav bijis. “Kad sapratu, par ko īsti ir runa, jā, biju dusmīgs, taču to nenoliedzu, bet apzināti vai speciāli melojis, kā tas ir pasniegts, neesmu,” norāda deputāts.

“Mana vienīgā dalība (un arī kļūda) šajā notikumā bija tajā, ka es ļāvos pierunāties apmaksāt šo rēķinu, taču domājot par vecās skolotājas satikšanos ar saviem skolēniem, man pat neienāca prātā, par ko tas var izvērsties,” presei pauž Seržants.

Atbildēt