Sāksies konkurss jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem “Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2017”

Jūrmalas Ziņas

, Latvija

Šodien sāksies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotais konkurss jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem “Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2017”, aģentūrai LETA pavēstīja direkcijā.

Sacensību galvenais mērķis ir izglītot jaunos velosipēdistus, tādējādi veicinot drošību uz koplietošanas ceļiem un radīt izpratni par ceļu satiksmes noteikumiem.

“Katrs, kurš ir piedalījies un ieguvis jaunas zināšanas un prasmes, pēc tam var justies daudz pārliecinošāk un drošāk mūsdienu aktīvajā satiksmes plūsmā gan pilsētā, gan ārpus tās. Sacensību dalībniekiem jādemonstrē teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskās braukšanas demonstrējums. Sacensībās var tikt piedāvāti papildu uzdevumi, ar kuriem dalībnieki tiks iepazīstināti maču laikā,” klāstīja CSDD.

Šogad ierasto trīs kārtu vietā sacensības norisināsies četrās kārtās. Pirmajā kārtā kopskaitā 32 sacensības notiks Latvijas reģionos no šodienas līdz 26.maijam. Otrajā kārtā no 3.maija līdz 29.maijam notiks reģionālie pusfināli – šīm sacensībām kvalificējas komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu pirmās kārtas sacensībās.

Trešā kārta būs Latvijas fināls, kas notiks 1.jūnijā. Tajā piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu (pirmā līdz trešā vieta) sava reģiona jeb otrās kārtas sacensībās un kurās ir divas meitenes un divi zēni. Savukārt finālā pirmo un otru vietu ieguvušo komandu dalībnieki ir kandidāti iekļaušanai Latvijas izlasē, kas piedalīsies Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Albānijā 2017.gada septembrī.

Pēc CSDD paustā, šogad Latvija cīnās par čempiona titula aizstāvēšanu tāpēc, ka Eiropas mēroga sacensībās, kas pērn norisinājās no 2016.gada 15.septembra līdz 2016.gada 18.septembrim Čehijā, Latvijas izlase izcīnīja pirmo vietu.

Jauno satiksmes dalībnieku foruma satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru. Sacensības organizē un vada CSDD, tās finansē OCTA.

Atbildēt