Sasolīja Leiputriju, tūlīt solīs Debesmannu?

Kā konfektes ziemassvētku eglītē – tik spoži un kārdinoši solījumi! Prieks lasīt 2013. gada Zaļo un Zemnieku savienības Jūrmalas pašvaldības priekšvēlēšanu programmu. Nekādu saprātīga saimnieka iespaidu uz domājošiem ļaudīm gan tā neatstāj, jo tik daudz sasolīt var vien tas, kurš patiesībā neapjēdz, kur ir reālā solījumu izpildes robeža. Bet ko darīt – tauta alkst iespējami vairāk labumu – nu, tad tik uz priekšu – SOLĀM!

Majoru muiža

Četri gadi ir pagājuši. Kā savā atvadu runā sabiedrībai atzina bijušais pilsētas mērs Gatis Truksnis – viņa izcilais sasniegums ir bijusi stabilitāte, ko panācis pilsētas domes darbā. Grūti iebilst. Ja no 15 deputātu vietām 7 aizpilda zaļzemnieki, tad stabilitāte ir garantēta pat bez papildus spēkiem.

Majoru muiža

Tad nav uz ko novelt vainu un jautāti par neizpildītajiem solījumiem, rādīt ar pirkstu uz opozīciju, vai vēl sliktāk – koalīcijas partneriem un teikt – mēs jau būtu darījuši, ja šie netraucētu. Bet nu – nav uz ko rādīt! Visi solījumi pašu ZZS deputātu atbildībā!

Sāksim tīt tās spožās konfektes vaļā.

 

 

 

 

Ko mums pirms 4 gadiem solīja ZZS?

“Zaļo un Zemnieku savienība Priekšvēlēšanu programma”

  • Saglabāsim ainaviskos un kultūrvēsturiskos objektus.
  • Izstrādāsim vadlīnijas Jūrmalas tradicionālās arhitektūras saglabāšanai un atjaunošanai.
  • Atbalstīsim pilsētas materiālā un nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un atjaunošanu, veicināsim tā izmantošanu tūrisma piedāvājumā.
  • Nodrošināsim Majoru muižas kompleksa tālāku attīstību, ņemot vērā iedzīvotāju vēlmes – moderna sabiedriskā centra, bērnu un jauniešu centra izveide. Labiekārtosim upes malas peldvietas.

Majoru muiža

7. marta Sabiedriskā padomes sanākšanā pilsētas domē zaļzemnieki Jānis Lediņš un Ligita Maziņa runāja par visu ko – investoru interesēm un vienaldzību, ideju trūkumu Majoru muižas pielietojumam, galu galā sabļāva uz klātesošajiem par to, ka tā jau tik daudz pilsēta radošumam atvēlējusi! Divi iepriekšējā sasaukuma rūpju objekti – Aspazijas māja un Dzintaru koncertzāle tika piekārti kā medāļi pie pašu krūtīm.

Un vēl būvējam Mūzikas un Mākslas skolas! Vai ta nebūs par daudz? Par iespējām atvēlēt finansējumu muižas kompleksam abi bija skeptiski. L. Maziņa kundzei šķita, ka ne ātrāk kā 2020. gadā, J. Lediņš gan agrāk kā pēc pieciem gadiem neredzēja nekādu iespēju. Te tev nu bija!

Šajā spožajā konfektes papīriņā – māneklis tukšums. Saņurcām un izmetam.

Apskatījām domnieku lepnumu – jaunbūvi Strēlnieku prospektā 30.

Dubultu kultūras un izglītības centrs. 1. kārta – Jūrmalas centrālā bibliotēka. 2. kārta – Jūrmalas mūzikas vidusskola.

Jā tiešām, tiek būvēts. No visām pusēm jaunbūves Strēlnieku prospekta 32. numuram – kultūras piemineklim – Ģimnāzijai. Izraksts no Kultūras pieminekļu reģistra:

Majoru muiža

Adrese: Jūrmala, Strēlnieku prospekts 32
Aizsardzības numurs: 5685
Apraksts: 1909. Arhitektūra, Vietējas nozīmes.

Tomēr apbūves zīmējumā šī ēka no kultūras un izglītības centra kompleksa atdalīta un ietīta tādā kā palagā. Ko tas nozīmē? Murjāņu sporta ģimnāzijas ēkas kā Strēlnieku prospekts Nr.30, tā Nr. 32 ir nodotas pašvaldības īpašumā 2008. gadā.

Mulsinošs ir paskats, kad jaunbūvju pašā viducī stāv pussabrucis kultūras piemineklis un nekas neliecina par pūliņiem to pasaudzēt no vibrācijām un smagās tehnikas, kas grozās cieši blakus. Ēka ir grausts, kas draud sabrukt kuru katru brīdi. Tomēr ikviens tam var brīvi piekļūt un pat ieiet iekšpusē.

Arī publiski pieejamā datu bāzē nav nekādu ziņu par nolūku – ko pašvaldība (īpašnieks) plāno uzsākt ar šo – nu jau bīstamo ēku? Nojaukt, lai uzbūvētu iepriekšējā paskatā, renovēt – kas faktiski neizskatās iespējami? Šādai rīcībai būtu jāseko, konstatējot acīmredzamo dramatisko kultūras pieminekļa stāvokli, no ikviena atbildīga saimnieka.

Turpināsim izjautāt pilsētas Būvvaldi.

Katrā ziņā – konfekte ar solījumu “ Izstrādāsim vadlīnijas Jūrmalas tradicionālās arhitektūras saglabāšanai un atjaunošanai. Atbalstīsim pilsētas materiālā un nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un atjaunošanu (..)” ir tikpat tukšs kā iepriekšējais un piedevām vēl bīstams apkārtnes iedzīvotājiem.

Atbildēt