Šovasar Rīgā un Jūrmalā norisināsies pirmais Baltijas Starptautiskais klaunādes un pantomīmas festivāls

Rīgā un Jūrmalā no 1.jūnija līdz 4.jūnijam norisināsies pirmais Baltijas Starptautiskais klaunādes un pantomīmas festivāls “Klauna paradīze 2017”, kura laikā pieaugušie un bērni varēs apmeklēt un arī paši piedalīties klaunu un mīmu izrādēs, ielu performancēs un improvizācijās, aģentūru LETA informēja festivāla organizators Viktors Busigins.

Viņš sacīja, ka festivāls vienuviet vairāk nekā 40 izcilus un pazīstamus māksliniekus – klaunus, mīmus, dažādus citus cirka žanra māksliniekus, mūziķus un dejotājus.Rīgā pasākumi norisināsies Baltijas Starptautiskajā akadēmijā, teātrī “Brīvo aktieru biedrība” un citviet, savukārt Jūrmalā apmeklētājus festivāla dalībnieki priecēs Jomas ielā un Jūrmalas Kultūras centrā Majoros.

Busigins arī teica, ka festivāla atklāšanas dienā notiks arī labdarības koncerts vairāku bērnu namu audzēkņiem, internātskolu un Rīgas bērnu Sv. Sofijas centra bērniem.3.jūnijā Rīgā, vecpilsētas Rātslaukumā, notiks bezmaksas pasākums “Klaunu brīvā skatuve”, kurā interesenti varēs satikt un redzēt darbībā pasaules atzītus klaunus un mīmus, aktīvi piedalīties improvizācijās ar klaunu Ante no Zviedrijas.

Festivāla pēdējā norises dienā Jūrmalas Kultūras centra laukumā Majoros un visā Jomas ielas garumā skatītājus sagaidīs jautras klaunu, mīmu un mūzikas improvizācijas, kas īpaši patiks mazākajiem festivāla apmeklētājiem, sacīja Busigins. Pēc festivāla noslēguma koncerta, kas norisināsies uz Jūrmalas Kultūras centra skatuves, Jomas ielā būs skatāms aizraujošs un krāšņs uguns šovs.

Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties improvizācijās, meistarklasēs un redzēt priekšnesumus, kuros piedalās bijušā klaunu teātru “Licedei” un “Cirque du Soleil” mākslinieki Valērijs Kefts, Anna Orlova un Roberts Gorodeckijs, kuri apmeklēs festivālu teātra grupas “Anima Allegra” sastāvā.

Skatītāji varēs novērtēt arī Tagankas teātra režisora, Maskavas “Dzejnieku Teātra” dibinātāja un dzejnieka Vlada Malenko uzstāšanās, kas ir piepildītas ar filozofiskiem un dzīves gudriem apcerējumiem.

Atbildēt