TOP 5 notikumi tiesību vai beztiesiskuma jomā

Jūrmalas Ziņas

, Bizness

1.

Rīgas reģiona policijas pārvaldes kriminālpolicijas pārvaldes 3. birojs izskatīja jūrmalnieka Igora Dreijas lūgumu par resoriskās pārbaudes uzsākšanu un konstatēja Jūrmalas amatpersonu pretlikumīgās darbībās korupcijas pazīmes.

Lieta tagad ir KNABā, kur, cerams, Meļko vadītais grupējums tiks saukts pie atbildības. Atgādinām, ka Meļko tiesās par iepriekšējiem “mākslas darbiem” otrdien, 29. novembrī  Rīgas Apgabaltiesā, pie kuras jūrmalnieki pulcēsies uz zibakciju ar mērķi atgādināt tiesai par šī kunga izdarībām mūsu pilsētā.

2.

Nevarat noticēt, ka bildēm ir divas dienas? Domājiet, ka no pagājušā gadsimta 50ajiem gadiem? Kļūdāties. Tā ir Jūrmalas pilsētai piederošā māja, kurā nelaimīgā kārtā dzīvo arī daži iedzīvotāji, kuri privatizēja dzīvokļus un ticēja pasakām par mūsdienīgo apsaimniekošanu. Kuriem bārstīja solījumus no sākuma pašvaldības uzņēmuma ‘”Jūrmalas  Namsaimnieks”  funkcionāri, bet brīdi vēlāk JN īpašnieki tālajā Lietuvā, taču viņi, acīmredzot, pagaidām nezina, kā veikt mājas remontu. 25. novembrī dzīvokļu īpašnieki ar adresi Engures ielā 5a gaida Veselības inspekcijas pārstāvjus, lai padalītos ar fotoattēlos redzamajiem pelējuma skatiem.

3.

Ignorējot Jūrmalas pilsētas domes atteikumu patversmes rīkošanai, zemesgabala īpašnieki ar adresi Tālivalža 5 tur savā mājā 130 ievainotus savvaļas putnus, turklāt nelikumīgi uzceltās nojumēs un šķūņos tikai metra attālumā no kaimiņu teritorijas. Tas notiek savrupmāju zonējumā, kur līdzīgas funkcijas nav atļautas. Dārgie kaimiņi, elpojiet dziļāk izkārnījumu maisījumu no 130 dzīvajām būtnēm un priecājieties – toties jūra viļņojas 250 metru attālumā, bet brangie mēsli tikai metra atstatumā.

4.

Rūpīgi apsaimniekojot Eiropas fondus un pašvaldības budžeta līdzekļus, Domes vadība nolēma savu čaklumu neattiecināt uz kaugurniekiem un sloceniekiem, kurus dēvē par “simtlatniekiem”. Noslēdzot ar tiem līgumu par darbiem līdz šā gada 16. decembrim, nezin kāpēc nolēma pārtraukt šo līgumu jau novembra vidū, paziņojot, ka nav vairāk līdzekļu. Savai personiskajai labklājībai un uzdzīvei gan līdzekļi droši vien vēl ir atrodami.

5.

Gandrīz katrs jūrmalnieks zina par kāda Latvijas pilsoņa, pēc tradicionālā vārda Guļam, eksistenci mūsu pilsētā. Ja domniekiem pēc gada būs grūtības ar kandidatūras meklējumiem “Goda jūrmalniekam”, mēs varam viņu rekomendēt. Par šo kungu galvo valstsvīri un valstssievas tāpēc, ka viņš ir no savējiem. Viņš, piekukuļojot tiesu, trīs gadus ņirgājās pār valsts varu un draudēja ar Eiropas Temīdu. Beidzot nolēma atzīt savu vainu kukuļošanā un sagaidīt taisnīgu sodu. Sods viņam sanāca tikai nosacītais. Varam padomāt, ka prokuratūra un tiesa, kuras šuj lietas un taisa tiesu, labāk zina? Tikai tie (tieslietās valda Nacionālās apvienības ministrs, prokuratūrā – viss kaut kas, bet pēc šī gadījuma – tikai ne ģenerālprokurors…) piemirsuši un nav pastāstījuši tautai par to, ka, samaksājot kukuli, mūsu tautietis Guļams ticis pie strīdīgā īpašuma Vecrīgā dažu miljonu eiro vērtībā. Viņa procesuāliem oponentiem nevajadzēja mācīties augstskolā, daudz lasīt un apsvērt. To, ko viņi cerēja sasniegt ar saviem augstiem prātiem, viņš sasniedza ar nieka trijiem procentiem no prasības summas. Risks ir attaisnots: biznesam ir fantastisks loms – par nosacītu sodu ieguvums veseli trīs miljoni. Ne katrs ir spējīgs to sasniegt. Patiešām, ir juristi, kuri zina likumus, un ir tādi, kuri personīgi pazīst prokuroru. Jūrmalnieki, dzemdējiet bērnus, mēs viņus izvarosim – par kukuli mums piespriedīs nosacītu sodu; vairojiet īpašumus – mēs jūs aplaupīsim, bet mūs izglābs par kukuli; maksājiet nodokļus, bet mēs atturēsimies – par kukuli. Aplausi. Aizkars. Diemžēl melns.

Apkopojis Igors Dreija, zvērināts advokāts

Atbildēt