Triju zvaigžņu Laura

Jūrmalas Ziņas

, Sports

Ordeņu kapituls šī gada 31.martā nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa 3. šķiru un iecelt par ordeņa komandieriem vieglatlēti, jūrmalnieci Lauru Ikaunieci-Admidiņu” liecina publikācija izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Laura ziņu par apbalvojumu saņēma Itālijā, kur aizvada treniņnometni pirms vasaras vieglatlētikas sezonas. Kopš sadarbības uzsākšanas ar Igaunijas treneri Andreju Nazarovu, vieglatlēte mājās bijusi pavisam reti – ziemā treniņi lielākoties notika Tallinā, tagad ārzemju nometne. Tomēr uz ordeņa pasniegšanu maijā būs jābūt klāt! “Pašai šķiet, ka viss vēl ir priekšā, tāpēc ziņa par ordeņa piešķiršanu bija patīkams pārsteigums,” pozitīvo notikumu komentējusi Laura.

Ikauniece-Admidiņa ir pēdējo divu gadu Latvijas labākā sportiste, pie līdzīga apbalvojuma tiekot arī Jūrmalā. Pērn sacensībās Gecicā Ikauniece-Admidiņa ar 6622 punktiem laboja pašai piederošo Latvijas rekordu, bet Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs izcīnīja ceturto vietu. Pirms tam bijušas arī medaļas – 2015. gadā pasaules čempionātā Pekinā bronza, 2012. gadā Eiropas čempionātā Helsinkos sudrabs.

Triju Zvaigžņu ordenis ir visaugstākais valsts apbalvojums. Šis ordenis nodibināts 1924. gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994. gadā. Tā devīze ir “Per aspera ad astra” (caur ērkšķiem uz zvaigznēm). Ar to apbalvo par sevišķiem nopelniem Tēvijas labā. Šādi nopelni var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta vai saimnieciskajā darbā. Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība, gan īpaši nopelni Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā vai valsts tālākas nostiprināšanas laikā.

Atbildēt