Zaļa zālīte un skaista uzvara Liepājā

Latvijas futbola virslīgā līderpozīcijas saglabā valsts čempioni Jūrmalas “Spartaks”. Latvijas čempionāta pirmais aplis tika izspēlēts skolu laukumos, kuriem diez vai piestāv vārdu salikums “futbola stadioni”. Tikai sestajā kārtā “Spartaks” pēc teju divu mēnešu pārtraukuma pirmo reizi spēlēja uz dabīgā zālāja laukuma Liepājā. Kā atzina komandas treneris Mareks Zubs – viņam un spēlētājiem tie bija svētki! Kā tādus sabojāsi!

Jūrmalnieki aizveda skaistu 3:1 (1:1) uzvaru mačā ar vienu no sezonas favorītiem FK “Liepāja” Divus reizes jūrmalniekus vadībā ar 1:0 un 2:1 izvirzīja Vladislavs Kozlovs, spēles izskaņā pieliktajā laikā trešos vārtus guva Jevgeņijs Kozlovs.

“Beidzot varējām spēlēt uz dabīgā seguma laukuma. Man, spēlētājiem tā ir svarīga lieta. Ziemas periods bija garš. Esam apmierināti ar galarezultātu. Spēle līdzjutējiem bija ļoti interesanta. Spēlējām to futbolu, kuru bijām ieplānojuši. Katrai komandai Liepājā  būs jāsaskaras ar spiedienu no mājinieku komandas. Latvijas līmenī atmosfēra šeit ir apbrīnojama – it sevišķi, ja sanāk daudz cilvēku. Piedodiet, ka sabojājām jums svētkus, taču tāds ir futbols,” pēdējo spēli komentēja “Spartaka” galvenais treneris Mareks Zubs.

Pirms tam gan bija 5. kārtā neplānoti zaudēti punkti pret virslīgas debitanti “Babīte/Dinamo” – 2:2 (1:1). Divas reizes vajadzēja atspēlēties, kas ar Edgara Gaurača un Jevgeņija Kozlova sitieniem izdevās. Pēc sešām kārtām “Spartaks” ar 13 punktiem ir līderis, pa 11 punktiem ir FK “Ventspils” un “Riga FC”, 9 – FK “Jelgava”, 7 – FK “Liepāja”, “RFS” un “Metta/LU”, 2 – “Babīte/Dinamo”.

Latvijas kausa izcīņas pusfinālā “Spartaks” izbraukumā ar 0:2 (0:1)  piekāpās “Riga FC”, nokļūstot ļoti sarežģītā situācijā pirms atbildes spēles, kas beidzās pēc “JZ” numura nodošanas. Arī nākamās virslīgas spēles “Spartaks” spēlēs savā laukumā – 7. maijā Kauguru vidusskolas laukumā pret FK “Ventspils” un 12. maijā Slokas stadionā pret “RFS”.