Zvirgzdiņš atkal ir novērtēts

Jūrmalnieks Ainars Zvirgzdiņš līdz Beļģijas čempionu titulam aizvedis “Castors Braine” sieviešu basketbola komandu, šajā klubā atkal sajūtot pilnvērtīgu novērtējumu par savām profesionālajām kvalitātēm un sasniegto rezultātu.

Beļģijas čempionāta finālā “Castors Braine” pārliecinoši sakāva “Kangoeros” komandu ar 86:57 un 101:72, pirms tam tik izcīnīts arī Beļģijas kauss. Šķietami ikdienišķi rezultāti, kas “Castors Braine” uzvaru sēriju nacionālajā čempionā iestiepuši jau otrajā simtā. Tomēr viss tik vienkārši Brainā nebija un Zvirgzdiņu ziemā uz Beļģiju sauca kā sava veida mesiju.

“Bija patiešām patīkami atgriezties Brainā, kur iepriekš man bija labi panākumi, kur sasniedzām Eiropas kausa finālu. Situācija bija tāda, ka iepriekšējais treneris nospēlēja ne pārāk veiksmīgi Eiropā, arī Beļģijas čempionātā vairākas spēles tika uzvarētas tikai pašā galotnē. Lai nebūtu negaidīti pārsteigumi kā pirms gada, kad tika zaudēts Beļģijas kausa finālā, kluba vadība atkal aicināja mani. Prieks, ka izdevās mainīt spēlētāju sapratni par basketbolu, darba ētiku. Var teikt, ka to, ko vēlējos, pierādīju. Pretinieces, kuras sezonas sākumā tika uzvarētas ar dažu punktu pārsvaru, manā vadībā pārspējām ar 30 līdz 70 punktu starpību. Turklāt līmenis te nebūt nav zems. Ir gana daudz nacionālās izlases spēlētājas, pret kurām Eiropas čempionātā būs jāspēlē Latvijas izlasei. Ir amerikānietes, citas leģionāres” par pavadīto sezonas pusi Brainā stāsta Ainars Zvirgzdiņš.

Pēc sezonas bija čempionu ballīte, kurā treneris meistarīgi izdancināja savas spēlētājas. Ar daļu no viņām rudenī gaida jauna tikšanās – ar “Castors Braine” komandu Zvirgzdiņam ir līgums arī uz nākamo sezonu. Klubam atkal ir augsti mērķi Eiropas klubu turnīros, turklāt kuluāros runā, ka komanda tiks pie vietas Eirolīgā.

“Patīkami, ka Brainā mani novērtē un respektē kā treneri un kopā varēsim risināt grūtākus uzdevumus. Pilsētā komanda ir cieņā, zāle ir līdzjutēju pilna un apkārtējā atmosfēra lieliska. Centāmies parādīt labu, ātru un dinamisku basketbolu. Šķiet, ka izdevās – skatītāji nāca arvien vairāk un viņiem patika,” spriež treneris.

Ikdienā klubs trenerim sagādājis dzīvokli pāris minūšu attālumā no sporta zāles, “Mercedes” auto ar sportisku piedziņu, turklāt pāris kilometru attālumā ir lieliska pastaigu vieta ar vēsturisku auru – tur pirms nedaudz vairāk kā 200 gadiem savu pēdējo slaveno Vaterlo kauju vadīja un cieta sakāvi Napoleons.

Svinības un atpūta trenerim gan bijusi īsa – jau sācies darbs ar spēlētājām, kuras vēlas izmantot trenera individuālā darba prasmes. “Ja kādam ir interese par basketbolu, es nekad neatsaku,” nosmīn Zvirgzdiņš, jaunais Beļģijas čempions!

Māris Siliņš

Atbildēt